Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
14 - 15. ASIR OSMANLI KÜLTÜR TARİHİ - DEVLET DÜZENİ SOSYAL HAYAT ( 14 - 15. ASIR OSMANLI KÜLTÜR TARİHİ - DEVLET DÜZENİ SOSYAL HAYAT )
14 - 15. Asır Osmanlı Kültür Tarihi - Devlet Düzeni Sosyal Hayat
14 - 15. ASIR OSMANLI KÜLTÜR TARİHİ - DEVLET DÜZENİ SOSYAL HAYAT ( 14 - 15. ASIR OSMANLI KÜLTÜR TARİHİ - DEVLET DÜZENİ SOSYAL HAYAT )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 400
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054921386
Basım Yılı
: Kasım 2019
1-7 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 97,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 76,05 TL
Kazanılan Puan
: 165 AP
Bu kitabı 12,68 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 210 kişi görüntüledi.

14-15. Asır Osmanlı Kültür Tarihi adlı bu eserin kaynak malzemesi, 15. yüzyıl Osmanlı tarihi kaynaklarıdır. İki ana bölümden (1- Osmanlı Devlet Düzeni; 2- Osmanlı Sosyal Hayatı) meydana gelen eserde çok çeşitli ve birbirinden ilginç konular ele alınmıştır.

Eserde, devlet ve siyaset adamlığını en yüksek derecede temsil eden ilk sekiz gazi padişahın, adalet, insaf, hoşgörü, istimalet ilkelerini temel alan bir anlayışla, ideal bir devlet ve toplum düzeni (nizam-ı ‘alem) kurmak için büyük çaba harcadıklarına vurgu yapılmaktadır.

Eserin “Osmanlı Devlet Düzeni” bölümünde saltanat kurumundan meşverete; Bursa Bey Sarayı’ndan Topkapı Sarayı’na; cariyelerden iç oğlanlarına; adalet ve hoşgörüye dayalı yönetim anlayışından cezalara; eğitim ve bilim kurumlarından sağlık kurumlarına; diplomasiden esir ticaretine, bayındırlık faaliyetlerinden zanaatlara; andlaşmalardan Batı’nın Türk Korkusu’na kadar birbirinden renkli ve ilginç konular, 15. yüzyıl Osmanlı tarih metinlerine dayanan yorum ve değerlendirmelerle anlatılmaktadır.

Eserin “Osmanlı Sosyal Hayatı” bölümünde, düğünlerden efsanelere; şenliklerden ve sohbet meclislerinden afetlere kadar yine ilgi çekici konular akıcı bir dille anlatılır.

Bu eserin en ilginç yanlarından biri de, günümüz okurunu 15. yüzyıl Osmanlı tarih metinleri ile buluşturmasıdır. Böylece okur, Osmanlı tarih yazarlarının eserlerinde kullandıkları dil ve üslup ile olayları ele alış biçimleri hakkında bir fikir sahibi olabilecektir.

14-15. asır Osmanlı Kültür Tarihi (Osmanlı Devlet Düzeni-Sosyal Hayatı) ile tanışmak isteyen okurların, çıkacakları kültür yolculuğunda bu çalışmamızın kendilerine rehberlik etmesi umulur.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin