Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
2020 ALES DGS KPSS TYT - MATEMATİĞİN MUCİDİ 1 ÇÖZÜMLÜ VE ÇÖZÜMSÜZ SORU BANKASI ( 2020 ALES DGS KPSS TYT - MATEMATİĞİN MUCİDİ 1 ÇÖZÜMLÜ VE ÇÖZÜMSÜZ SORU BANKASI )
2020 ALES DGS KPSS TYT - Matematiğin Mucidi 1 Çözümlü ve Çözümsüz Soru Bankası
2020 ALES DGS KPSS TYT - MATEMATİĞİN MUCİDİ 1 ÇÖZÜMLÜ VE ÇÖZÜMSÜZ SORU BANKASI ( 2020 ALES DGS KPSS TYT - MATEMATİĞİN MUCİDİ 1 ÇÖZÜMLÜ VE ÇÖZÜMSÜZ SORU BANKASI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 27 cm
Sayfa Sayısı
: 384
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052086117
Basım Yılı
: Ocak 2020
kargolanamaz.
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 11,11 TL
İndirimli Fiyatı
: 9,00 TL
Kazanılan Puan
: 123 AP
Bu kitabı 1,50 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 115 kişi görüntüledi.
Sevgili Arkadaşlar,

ÖSYM’nin 2013’ten itibaren değişen soru yapısıyla birlikte birbirinin kopyası olan, ezberciliğe yönlendiren sorular yerine; konuların mantığını derinlemesine kavramayı gerektiren ve olabildiğince farklı yapıda sorular sorulmaya başlanmıştır. Bu nedenle soruları ezber yapmadan ve mantığıyla kavratan, sistematik ilerleyen ve sınavlarda sorulan ya da sorulma potansiyeli olan tüm soru tiplerini bünyesinde barındıran bir kaynak ihtiyacı oluşmuştur. Matematiğin Mucidi 1 ve 2 serisini yazarken en büyük motivasyonumuz böyle bir kaynak eksikliğini gidermek ve sizi en doğru şekilde yönlendirerek girmiş olduğunuz sınavlarda başarınıza katkıda bulunmak oldu.

Kitabı yazmaya başlamadan önce uzun bir hazırlık aşamasıyla ÖSYM’nin son 14 yılda
TYT, YGS, ALES, KPSS ve DGS’de sormuş olduğu tüm soruları analiz edip bu soruları çözüm yöntemlerine göre sınıflandırdık. Bu soruları sistematik bir şekilde sıralayıp soru tipleri arasında bağlantı kurmanızı ve her bir soru tipini mümkün olan en doğru sıralamayla çalışarak kavram karmaşası yaşamamanızı amaçladık. “Soru analizi“ kısmında söz konusu soru tipinin hangi şekillerde karşınıza çıkabileceği, bu soruyu çözerken kullanmanız gereken yöntemler ve dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi verdik. “Sorunun künyesi“ kısmında öğrencilerimizin en çok sorduğu sorulardan biri olan “Sınavda çıkar mı?“ sorusuna yanıt vermek amacıyla soru tiplerinin son 14 yıldaki ÖSYM sınavlarında kaç kez, hangi sınavlarda ve yıllarda sorulduğuna dair tablo hazırladık. “Anımsatıcı“ kısmında bu soruyu çözmenize yardımcı olacak kavram, bilgi ve formülleri verdik. “Soru“ kısmında soru tipinin en sık sorulan hâlini sorup “Çözüm“ kısmında mümkün olduğunca detaylı ve kolay anlaşılabilir çözümü ezber yapmadan ve mantığını kavratacak şekilde anlattık. Hemen arka sayfadaki dört soru ile bu soru tipini pekiştirmenizi, soru tipinin farklı durumlarına adapte olmanızı ve mantıksal akıl yürütme becerinizi geliştirmeyi hedefledik. Kitabımızdaki bütün soruların ÖSYM tarzında ancak orijinal olmasına özen gösterdik. ÖSYM tarzı olmayan ve sizleri demotive etmekten başka bir işe yaramayacak sorulara yer vermedik. Kitabımızda sayılar, denklemler, rasyonel sayılar, eşitsizlikler, mutlak değer, üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlara ayırma, işlem ve fonksiyon bölümleri ile 969 soru bulunmaktadır. Künye kısmında parantez içinde verilen sayılar o soru tipinin o sınavda kaç kez sorulduğunu ifade etmektedir.

Siz değerli okuyucularımıza faydası olması dileğiyle. . .
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: