Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
21.YÜZYILDA ULUSLARARASI GÖÇ VE MÜLTECİLER: BİR TÜRKİYE PERSPEKTİFİ ( 21.YÜZYILDA ULUSLARARASI GÖÇ VE MÜLTECİLER: BİR TÜRKİYE PERSPEKTİFİ )
21.Yüzyılda Uluslararası GÖÇ VE MÜLTECİLER: Bir Türkiye Perspektifi
21.YÜZYILDA ULUSLARARASI GÖÇ VE MÜLTECİLER: BİR TÜRKİYE PERSPEKTİFİ ( 21.YÜZYILDA ULUSLARARASI GÖÇ VE MÜLTECİLER: BİR TÜRKİYE PERSPEKTİFİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 384
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786057928689
Basım Yılı
: Haziran 2022
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 72,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 58,32 TL
Kazanılan Puan
: 141 AP
Bu kitabı 9,72 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 424 kişi görüntüledi.
Türkiye, insanlık tarihinin temel bir karakteristiği olan göç hadisesinin ayrıca küresel ve bölgesel krizlerin kalbinde yer alan bir ülkedir. Tarihine, kültürüne ve toplumsal dokusuna uygun olarak dünyanın en büyük göçmen/mülteci/sığınmacı nüfusuna ev sahipliği yapmaktadır. Ülke nüfusunun yaklaşık %5’ini oluşturan söz konusu göçmen gruplara yönelik gerçekleştirilen insani yardımlar ise Türkiye’yi en büyük donör ülkesi hâline getirmektedir.


Türkiye özelinde göç, sadece tanımlama ve sınıflama yapılması gereken bir mesele değil aynı zamanda anlama ilişkisi çerçevesinde ele alınması gereken çoklu ve disiplinlerarası bir olgudur. Bu eser, 6 üniversiteden toplam 16 akademisyen tarafından farklı alanlarda üretilmiş teorik ve uygulamalı çalışmaları (tarih, kamu yönetimi, hukuk, uluslararası ilişkiler, eğitim, ekonomi, sosyoloji, sağlık hizmetleri, coğrafya ve iletişim) bir araya getirerek Türkiye’deki göç olgusunun tarihsel ve güncel görünümlerini enine boyuna tartışmaktadır. 21. yüzyılın penceresinden, göç olgusunu çok boyutlu olarak irdeleyen bu kitap, bilimsel üretimdeki kolektif gücün vermiş olduğu dinamizm ile birlikte hem ilgili literatüre katkı sağlamakta hem de Türkiye’nin tarihsel misyonunu gözler önüne sermektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin