Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
21. YÜZYILIN SÖMÜRGECİLİĞİ: TOPLUM KIRIM (  )
21. Yüzyılın Sömürgeciliği: Toplum Kırım
21. YÜZYILIN SÖMÜRGECİLİĞİ: TOPLUM KIRIM (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20,5 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054986057
Basım Yılı
: Şubat 2014
1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,12 TL
Kazanılan Puan
: 46 AP
Bu kitabı 2,19 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 128 kişi görüntüledi.

Doğrudan savaşa dair bir aygıtın kullanıldığı herhangi bir el koyma ya da zor biçimi estetik olarak bize yeryüzünde meydana gelmiş bavaşlardan bir cepheyi sunar. Savaşla akla gelen araçlar daha ne olabilir ki deriz. Bunu söylememize anlam veren şey yalnızca tekniğin çok daha fazla dahil edilmesiyle, şiddet uygulamada karşıt güce oranla avantajlı pozisyonlar elde etmenin hedeflenmesi değildir. Savaş aygıtının klasik bütün yüzlerine dair resmim artık eskide kalmış olduğudur da. Çünkü savaş bu güç yığılmasında akla gelebilecek elde ne varsa hepsini seferber etmeye dayalıdır. Kazanma uğruna ne varsa neden feda edilmesin ki?


Ama her şeyin cephede kazanılmadığına ya da toplumun her hücresine kadar ele geçirilemediğine savaşan herkez yeterince ikna olmuştur. Bu nedenle, kaybetmeye olanak veren karşıda sert bir direnişe karşı gücün ekonomik ve daha işlevsel kullanılmasını ileri süren ve gittikçe gelişen bir ’akıl’ var. Ve bu akıl daha görünmez, daha kurnaz ve ince politikalarıyla sızmaya çalışıyor. Bugün enformasyonun, ekonominin bin bir uzantısı bu amaçla devreye sokulmaktadır. Yoksa neden askeri yöntemlerle birlikte sosyal, siyasal, ekonomik, sağlık, eğitim vb birçok devlet manipülasyonuyla hedeflenen bir yeni toplum-kırımcılıkla karşı karşıya olalım.


Özel savaş, özelde Kürdistan coğrafyasında kırılmaya/teslim alınmaya çalışılan tüm toplulukların doğrudan askeri olmayan yöntemlerle (belki de bio-iktidar düşünüldüğünde bütün politikalar birer güvenlik politikasıdır) hangi araçlarla asimile edilmeye çalışıldığının mikro-uygulamalarını ortaya koyar. Sadece doğrultulan bir silah değil bir kalem, gazete, kitap, sivil toplum kuruluşu, kredi, okul, atölye, baraj birer özel savaş politikası olabilir. Ve o kendini her coğrafya, kültür, etnisite, inanç farklılığına göre uyarlayabilir kıvraklıktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: