Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
360 DERECE POLİS LİDERLİĞİ VE LİDERLİK EĞİTİMİ (  )
360 Derece Polis Liderliği ve Liderlik Eğitimi
360 DERECE POLİS LİDERLİĞİ VE LİDERLİK EĞİTİMİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 251
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055263546
Basım Yılı
: Temmuz 2012
1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 29,75 TL
Kazanılan Puan
: 100 AP
Bu kitabı 4,96 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 139 kişi görüntüledi.

Bu çalışma önemlidir, çünkü:


Polis liderliği ve liderlik eğitimi konularıyla yeterli bilimsel araştırmalar bulunmamaktadır. Bu çalışma her rütbeden personelle yüz yüze görüşme tekniğiyle ve anket tekniğiyle verilerin toplandığı ve verilerin istatiki analizlerine dayanılarak sonuçların çıkarıldığı ampirik bilimsel bir çalışma olarak literatürdeki bu boşluğu doldurmak adına önemli bir katkı olmuştur. Bu çalışma polis liderliğini 360 derece incelemiştir. Bir diğer ifadeyle, tek yanlı bir bakış açısı ile değil polis liderliği çok yönlü bir bakış açısı ile ele alınmıştır. Tespit edilen polis liderliği özellikleri 360 derecelik bir bakış açısıyla her rütbeden Polis Teşkilatı çalışanın görüşünü yansıttığından bulguların güvenilir ve geçerli olduğu varsayılmaktadır.


Bu çalışma polis liderlerinde bulunması gereken özellikleri önem sırasına göre belirtmiştir. Dolayısı ile bir polis lideri öncelikli olarak hangi liderlik özelliğini kazanması ve kullanması gerektiğine kolaylıkla karar verebilir.


Bu çalışma polis liderlerinde bulunması gereken liderlik özelliklerini detaylı olarak ve yol gösterici şekilde ortaya koymuştur. Her bir polis lideri özelliğinin sebepleri ve sonuçları ortaya konmuş, gerekçeleri anlatılmış, orta ve üst kademe liderler açısından bu özelliğin farklılığı ifade edilmiş ve bu konu ile ilgili farklı rütbelerdeki personelin beklentileri ortaya konmuştur.


Bu çalışma polis liderinin eğitimlerini analiz edip değerlendirmiştir. Polis Teşkilatı, orta ve üst derece yöneticilerini yetiştirmek ve onları bir üst kademedeki görevlerine hazırlamak amacı ile sürekli eğitmektedir. Ancak, bu eğitimlerin bilimsel değerlendirmeleri çoğu zaman yapılmamaktadır. Bu çalışmada bu programlar, program kalitesinin belirlenmesi, programların hedeflere ve amaçlara hitap edip etmediğinin saptanması, gelişim alanlarının tanımlanması için kullanılacak bir araç olma özelliği taşımaktadır.


Son olarak, bu çalışma ideal bir polis lideri eğitiminin şartlarınıda belirlemeye çalışmıştır. Bu araştırmanın bulguları kullanılarak orta ve üst düzey polis yöneticileri için daha uygun ve etkin eğitim programları hazırlamak mümkün olabilecektir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: