Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
8. SINIF TÜRKÇE SOMUTLAYICI KONU ANLATIM KİTABI ( AÇIK UÇLU KISA CEVAPLI SORULAR )
8. sınıf Türkçe Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı
8. SINIF TÜRKÇE SOMUTLAYICI KONU ANLATIM KİTABI ( AÇIK UÇLU KISA CEVAPLI SORULAR )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 304
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059509459
Basım Yılı
: Ekim 2017
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,00 TL
Kazanılan Puan
: 86 AP
Bu kitabı 4,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 74 kişi görüntüledi.

Sevgili Öğrenciler,


Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz kitap, “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ne göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ne göre yapılandırılan kitapta ders içeriği, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede işlenecek konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Üniteler, konulara bölünerek işlenmiştir. Konu başlıkları, MEB programına göre belirlenmiştir. Konular, “Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre anlatılmıştır. “Konu anlatımlarında grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel öğelerden yararlanılmış; somutlayıcı örneklere yer verilmiştir. İpuçları, uyarılar, ek bilgiler, destekleyici ve açıklayıcı notlar kutucuklar içinde sunulmuştur. Konular, öğrenmeyi pekiştirici “etkinliklerle desteklenmiştir. Etkinlikler, test olarak düzenlenmiştir. Etkinlik testlerinde “doğru-yanlış, boşluk doldurma, birebir eşleme, işaretleme, altını çizme, tablo doldurma, bulmaca“ gibi temel etkinlik türleri ile “açık uçlu-kısa cevaplı soru“lara da yer verilmiştir. Kitapta her konudan sonra “konu testleri“ bulunmaktadır. Bu testlerde gerçek sınavlarda sorulan sorular ayarında hazırlanan özgün sorular yer almaktadır. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, sınavlarda çıkabilecek değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ise ünitede işlenen konuları tarayan “ünite testleri“ bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede Öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşma imkânı elde edilecektir.


Somutlayıcı eğitim sistemi (ses)


Çağımız bilgi çağıdır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ Nedir?


Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli bir öğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ denir.


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, Dokümanlara Nasıl Uygulandı?


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“nin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları “içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri“; soru bankaları ise “içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri“ şeklinde yapılandırılmıştır.


Sonuç


Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ ile “ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.


Yayın Kurulu

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin