Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
8. SINIF TÜRKÇE SORU BANKASI ( SOMUTLAYICI EĞİTİM SİSTEMİ )
8. Sınıf Türkçe Soru Bankası
8. SINIF TÜRKÇE SORU BANKASI ( SOMUTLAYICI EĞİTİM SİSTEMİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059509466
Basım Yılı
: Ekim 2017
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 20,00 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 3,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 79 kişi görüntüledi.

Sevgili Öğrenciler,


Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz bu kitap, “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ne göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre yapılandırılan kitapta içerik, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede sorularla taranacak konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Ünitelerde ise “Kazanım Kavrama Testleri“ ve “ünite tarama testleri“ bulunmaktadır. “Kazanım Kavrama Testleri“ testleri, çözümlü sorular ve cevaplı sorulardan oluşmaktadır. “Çözümlü sorular“ testin başında yer almaktadır ve konunun özünü yansıtır niteliktedir. Bu sorular, o konuda gereken temel bilgileri de içerecek şekilde çözülmüştür. Böylece, gerçek sınavlarda soruların nasıl gelebileceği, bu soruların nasıl çözülebileceği de somutlanmıştır. Bu yüzden örnek soru çözümlerinin bulunduğu kutucuklara “Somutlayalım“ adı verilmiştir. “Somutlayalım“ kutucuklarındaki sorular ve çözümleri incelenerek konu tekrarı yapılacak, soru çözme teknikleri öğrenilecek, okul derslerinin altyapısı sağlamlaştırarak sınavlara etkili şekilde hazırlanma imkânı elde edilecektir. Kazanım Kavrama Testleri’nde çözümlü örnek sorulardan sonra, konuları tarayan test sorularına yer verilmiştir. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ünitede işlenen konuları tarayan “Ünite Tekrar Testleri“ bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşulacaktır.


Somutlayıcı eğitim sistemi (Ses)


Çağımız bilgi çağıdır. “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ Nedir?


Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli biröğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ denir.


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“, Dokümanlara Nasıl Uygulandı?


“Somutlayıcı Eğitim Sistemi“nin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları “içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri“; soru bankaları ise “içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri“ şeklinde yapılandırılmıştır.


Sonuç


Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan “Somutlayıcı Eğitim Sistemi“ ile “ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.


Yayın Kurulu

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin