Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ACEMİ AKTÜEL EDEBİYAT DERGİSİ SAYI : 18 (  )
Acemi Aktüel Edebiyat Dergisi Sayı : 18
ACEMİ AKTÜEL EDEBİYAT DERGİSİ SAYI : 18 (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27 x 19 cm
Sayfa Sayısı
: 48
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 3990000030632
Basım Yılı
: 2015
kargolanamaz.
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 12,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 10,44 TL
Kazanılan Puan
: 34 AP
Bu kitabı 1,74 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 61 kişi görüntüledi.

Merhaba,

Aslında, rolünü zaman sahnesinde oynamaktadır insanoğlu. Dünya ise zengin, renkli ve geniş bir dekordan ibarettir. Aslını yitirmediği halde mevsim istasyonlarında değişimler yaşamaktadır dünya üzerindeki varlıklar. Yaşamdaki bu sürekli etkinliği nedeniyle, yaşlanmayı bile yakıştıramayız zaman kavramına bazen Çünkü her yeni günde tazelenen bir dinamizm, hayata bağlayan bir akışın peşinde sürükleyip durur bizleri.

Yeni bir sayımız, yeni bir yılın gelişine daha eşlik ediyor. Her yıl değişimi, insanoğlunun gelecekteki umutlarına köprü olduğu gibi, bir de geçmişe bakma gereğini hatırlatır doğal olarak. Bu durum, siz değerli okurlar ve edebiyat arasında köprü oluşumuzun dört yılı boyunca, sizlere ulaşmamızın güzel hatıralarını da taşıyan sevindirici bir mazi anlamına gelmektedir bizim için. Daha ilk sayısından itibaren varlık nedenini; edebiyat sanatının daha çok kalemlerce sahiplenilmesi amacına adayan Acemi dergimiz; isimsiz yeteneklerin ihtiyaç duydukları imkân ve fırsatları onlara sağlayarak, edebî gelişmelerinin sürekli destekçisi olmuştur.

Ne yazıkki, kalıplaşmış anlayış ve düşüncelerin neden olduğu bir kısım yayıncılık uygulamaları yüzünden, edebiyat gönüllülerinin yazma sürecine katılımları, oldukça zorlaşmıştır. Bu olumsuz tercihlerin yeni edebiyatçılar yetişmesi alanını daraltıcı etkisine karşı, gösterilmesi gereken gayreti sorumluluk bilinciyle kendimize amaç edindik. Bu nedenle, eserlerini sanatsever kitleye ulaştırabilmede büyük zorluk yaşayan yazma sevdalısı her yaştaki yeteneğin başarıya ulaşmasını sağlayacak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

18. sayımızda yer alan şairlerimiz ve sundukları şiirler şöyle sıralanmakta. Ferda Balkaya Çetin Yalınayak, İhsan Akkoç Şarkı, Yasin Gedik Gün Gelecek Göreceksin, Cihad Demir Aforizmalı şiirler, Harun Yakarer Acımız Büyük, Şampiyon Soma, Dilek Ayrıbaş Davet, Harun Yakarer Sahipsiz Mektuplar.

Nesir türünün farklı alanlarındaki yazılarıyla: Kadir Gönüllü Yeşil Adam, Fatma Türkdoğan Ruh Göçü, Binnur Tekinalp Emanet Alınan Hayat, Serhat Öncü Köse Gezdirme, Ayşe Civan Benim Evim, Ömer Faruk Topçuoğlu Harakiri, Hatice Eğilmez Kaya Âdemin Kuruntusu, Leyla Karaca Güney Kutbuna Bilet Almanın Bir Diğer Yolu, İffet Kutseli Büğet Gürmeriç Bir Akşam Vakti, Salim Çağlar Sarmaşık, Aysun Gündoğdu Evli Bir Kadın.

Salim Çağlar, Fiske adlı köşesinde, 17. sayımızda okumuş olduğunuz yazıları bu kez eleştirmen gözüyle değerlendirerek akıcı bir sohbet diliyle sizlerle paylaşıyor. 2015 yılının hayırlara vesile olması dileğimiz ve 19. sayımızda buluşabilmemiz umuduyla, iyi okumalar…

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin