Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ADLİ TIP VE ADLİ BİLİMLER (  )
Adli Tıp ve Adli Bilimler
ADLİ TIP VE ADLİ BİLİMLER (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 975
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052584446
Basım Yılı
: Eylül 2019
1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 350,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 322,00 TL
Kazanılan Puan
: 998 AP
Bu kitabı 53,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 81 kişi görüntüledi.

Adaletin toplum ve toplumu oluşturan birey­ler arasında eşit olarak sağlanabilirliğine hizmet eden sağlık bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bi­limler gibi eğitsel, teknolojik ve pozitif bilimler topluluğunu kapsayan adli bilimler multidisipli­ner bir alandır. Ve bu disiplinler içinde “Adli Tıp” önemli bir işleve sahiptir. Bilimin sürekli gelişim gösterdiği çağımızda, ülkemizde adli bilimler ve adli tıp alanında yaşanan ve medyada da sık sık gündeme gelen çeşitli olaylarda ve tartışmalarda bazı adli tıp kitaplarında yaşanan absurdite sını­rını zorlayan değerlendirmelerin olması ve temel bir “textbook” gereksinimi elinizde tuttuğunuz kitabın oluşumunu sağladı.

“Adli Tıp Adli Bilimler” kitabı yaklaşık 2 yıl önce güncel ve temel bir kaynak eser olarak hem bu alanlara hem de başta hukuk ve medya olmak üzere diğer disiplinlere yönelik olarak yola çıktı. Alanın çerçevesini kuşkusuz hukuk çizmektedir, ancak hukuksal normlar, sadece ye­rel değil evrensel hukuksal normlar ve tıbbi etik değerlere uygunluk göstermek ve bilimsel geliş­melere de koşut olmak durumundadır. Bu para­digma ile elinizde tutuğunuz kitabın tıp fakültesi öğrencileri, adli tıp asistanları, adli tıp uzmanları, adli bilimlerin farklı alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başta olmak üzere tıp, hukuk, psikoloji, diş hekimliği, kriminoloji, sosyal hizmet, antropoloji gibi çok çeşitli adli bilimler alanında çalışanlara en son güncel lite­ratür bilgileri yanında yeni perspektifler de ka­zandıracağı kanısındayım. Kitabın okuyucuya, tıp biliminin bilimsel normlarını yasal boyutu ile irdeleme, değerlendirme, uygulama, diğer disip­linlerindeki gelişmeleri izleme, konsültasyon ve değerlendirme süreçlerinin bir parçası olma ve sadece ulusal ve evrensel hukuk konusunda bilgi sahibi olma değil aynı zamanda evrensel etik il­kelere de bağlı bir adli tıp/adli bilimler yaklaşımı kazandırmasını diliyorum.

Kitabın başından beri oluşumunda katkıları olan bölüm yazarı hocalarıma, meslektaşlarıma, asistanlarıma, öğrencilerime ve destek ve sabır­ları için Akademisyen Yayınevi sahibi Yasin Dil­men’e sonsuz teşekkür ediyorum. Bilimselliğin ve liyakatın geleceğin adli bi­limlerini inşa etmede tek gerçek olduğu bilin­ciyle kitabın alanımızın bilimsel niteliğini daha da yükseklere taşınmasına aracılık etmesi dile­ğiyle…

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin