Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AHLÂKLI OLMAK VE İNSANIN ESENLİĞİ ÜZERİNE GÖRÜŞLER - İSLAM İKTİSADINA BİR KATKI ( AHLÂKLI OLMAK VE İNSANIN ESENLİĞİ ÜZERİNE GÖRÜŞLER - İSLAM İKTİSADINA BİR KATKI )
AHLÂKLI OLMAK VE İNSANIN ESENLİĞİ ÜZERİNE GÖRÜŞLER - İslam İktisadına Bir Katkı
AHLÂKLI OLMAK VE İNSANIN ESENLİĞİ ÜZERİNE GÖRÜŞLER - İSLAM İKTİSADINA BİR KATKI ( AHLÂKLI OLMAK VE İNSANIN ESENLİĞİ ÜZERİNE GÖRÜŞLER - İSLAM İKTİSADINA BİR KATKI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 304
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786058125070
Basım Yılı
: Şubat 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 62,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 46,50 TL
Kazanılan Puan
: 79 AP
Bu kitabı 7,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 592 kişi görüntüledi.
Ahlâkın temellerine hem seküler hem dinsel açıdan odaklanan Naqvi, kendi içsel mantık ve toplumsal zorunluluk parametreleri dâhilinde tüm ahlâki sistemlerin, diğerlerinin insan refahını maksimize etmek adına salık verdikleri şeyden kazanç sağlamaya çalıştığını göstermektir. Bu kapsamda çalışmada, laikliğin ahlâki manzaralarını ve üç büyük dinî geleneği; Yahudiliği, Hristiyanlığı ve İslam’ı incelemektedir. Tüm insani problemler gibi ekonomik sorunların da yalnızca varlığı arzulanan ahlâki vasıflar münasebetiyle adilane bir şekilde çözülebileceğini belirten Naqvi, dinî geleneğin özellikle İslâmî olanın hem bireysel ahlâk hem de kamu düzeni için uygun bir çerçeve sağladığını güçlü bir şekilde göstermektedir. İslam’ın ahlâki ideallerinin seferber edilip adil ve dinamik bir kamu politikası hâline getirilmesi durumunda özellikle adaletin sağlanması ve fakirliğin azaltılması konusunda bir iddia ortaya koyabilecektir. Bu bağlamda ise kitap, genel olarak din, ahlâk ve ekonomi arasındaki aktif bir etkileşime ve özellikle (idealize edilmiş) bir İslam iktisadına olan ihtiyacı vurgulamaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin