Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AMELİYAT SIRASINDA NÖROMONİTORİZASYON (  )
Ameliyat Sırasında Nöromonitorizasyon
AMELİYAT SIRASINDA NÖROMONİTORİZASYON (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27 x 19 cm
Sayfa Sayısı
: 566
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059160315
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
kargolanamaz.
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 325,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 308,75 TL
Kazanılan Puan
: 926 AP
Bu kitabı 51,46 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 211 kişi görüntüledi.

İçimizden birinin (Christopher Lofthus) Vincent Traynellis ile beyin cerrahide ameliyat içi monitörleme teknikleri adlı eserlerinin, 1994’ te Mcgraw Hill tarafından yayınlanmasından 20 yıl sonra ameliyat içi monitörleme ‘yi takdimimizdir. Dr. Traynellis yeni çalışmada yer almayı kabul etmeyince, McGraw Hill’deki editörlerimizin fikir birliği ve yardımlarıyla, dr. Loftus saygın ve dünya çapında bilinen nörolog Dr. Jose Biller’i ve spinal tekniklerde ve spinal monitörlemede imrendirici derecede bilimsel üretkenliği kayıtlara geçmiş, başarılı, yüksek profilli, çağdaş omurga cerrahı Dr. Eli Baron’u bu çalışmada yer almaya çağırdı. Her birimiz bu kitabın dizaynından ve kendi kısımlarımızı tamamlamaktan sorumluyduk ve hepimiz gözden geçirip son halini verdik. Okurlarımızın için bu eserin ameliyat içi nöromonitörleme konusunda pek çok konuyu bir araya getirmede güncel, yaralı, bilgilendirici bir başvuru kitabı olmasını ve onlara uygulamalarında yol gösterici olmasını içtenlikle dileriz.

Alan geçmiş yıllarda gözle görülür derecede değişim gösterdi bunun üzerine ameliyat içi nöral değerlendirme konusunda ilgili olabilecek tüm konuları bu kitapta kapsamaya gayret gösterdik. Amacımız klinisyenlerin bu gelişmiş teknikler konusunda bilgi edinmek istediklerinde başvurabilecekleri bir kaynak geliştirmekti. Nöral değerlendirme tekniği olarak yapılandırılmış sıradan olan veya olmayan herhangi bir konu ve buna bağlı olarak hasta güvenliği üzerine eğilindi. Eğer bazı alanlarda ileri geçmiş gibi görünürsek, bu daima ayrıcalıklı ve tek başına bir referans olma amacıyla yapılmıştır.

Önceki kitabımız basıldığında ameliyat içi monitörleme klinik olarak kullanışlıydı fakat kesinlikle dünya çapında/kapsamlı bir kabul görmemişti. Ancak zaman değişti. Çoğunun monitörlemenin bakımda standart olarak kabul edildiği vakalar var. Pek çok vakada belirgin izleme değişimleri yok ve cerrahi planlamalarda modifikasyon veya düzenlemeye gerek duyulmuyor. Sonuçta, nöromonitörleme, hasta güvenliği arttırmada ve hastanın çıkarılmasını en uygun hale getirmede bir çeşit ‘gözetim’ olarak adlandırılabilir.

Mevcut literatür bazında alan hakkında bir kaç şey söylemek isteriz. Ameliyat içi nöromonitörlemede mevcut olan tek kitap bu değildir. Bazılarının bu çalışmaya katkı sağlamış olan Klinik nörofizyolojistler tarafından pek çok mükemmel metinler/çalışmalar yayınlanmıştır. Bizimle uzmanlıklarını paylaştıkları ve alana katkı sağlamaya gönüllü oldukları için onlara minnettarız. Biz birbirimize rakip değiliz. Aksine, bizim amacımız bu bilgileri cerrahi bakımda görev alan klinisyenlerin gözünden sunmak ve bu klinisyenlerin cerrahi stratejilerini belirlerken, çağdaş nöromonitörleme seçeneklerini ve beklentileri değerlendirirken kullanacakları dizgesel olarak düzenlenmiş az ama öz bilgiye odaklanmaktır. Gördüğünüz gibi iki beyin cerrahı ve bir klinik nörologdan oluşan editörlerimiz, klinik cerrahlar, nörofizyologlar ve teknisyenler tarafından ameliyat içi kullanılan uygun ve pratik bilgiyi yayma eğilimindedirler.

Her bir kısma katkı sağlayan yazarlarımıza minnettarız. Çalışmaları mükemmeldi ve hiçbiri büyük revizyona veya tekrar yazmaya gerek kalmadığı için geri gönderilmedi. Tüm yazarlarımız deneyimli, uzman birer katkı sağlayıcı olduklarını ispatladılar ve bize yolladıkları çalışmalar bunun kesin bir delili niteliğindeydi. Yayımcımız McGraw Hill’e ve genel yayın yönetmenimiz Anne M. Sydor’a bu cildi tamamlarken yaptığı yardımlar için minnettarız. Aynı şekilde McGraw Hill’in Christine Barcellona’ya, Robert Pancotti’ye ve McGraw Hill’deki diğer yöneticilerine saygı ve minnetlerimizi sunarız.

Özetle, ameliyat içi monitörlemeyi bir önceki çalışmamızın devamı ve alanda çalışan klinisyenlere güncel, kapsamlı bir referans olarak sunuyoruz. Umarız okuyucularımız bu eseri yaralı ve öğretici bulurlar; geribildirimlerini bekliyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin