Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ANAYASA HUKUKU DERSLERİ (GENEL ESASLAR) (  )
Anayasa Hukuku Dersleri (Genel Esaslar)
ANAYASA HUKUKU DERSLERİ (GENEL ESASLAR) (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 428
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053150756
Basım Yılı
: Eylül 2015
kargolanamaz.
%11 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 32,41 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,84 TL
Kazanılan Puan
: 92 AP
Bu kitabı 4,81 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 72 kişi görüntüledi.

Başta hukuk fakülteleri gelmek üzere üniversite birinci sınıf öğrencileri için yazılan Anayasa Hukuku Dersleri, Anayasa ve hukukunun konuları itibariyle herkese hitap etme özelliğine de sahip. Bütün yurttaşlar, sadece anayasal hak ve özgürlükleri ile bunların güvencelerinin neler olduğunu bilmek değil, aynı zamanda devlet adına hareket eden ve siyasal iktidarı elinde tutan kişi ve grupların yetki sınırlarını öğrenmek için de “anayasal bilgi“ye ihtiyaç duyar. Demokratik bir hukuk devletinde yöneticiler için “görev+yetki+sorumluluk“ üçlüsü geçerli, toplum ve bireyler için “özgürlük+hak+eşitlik“ kavramları belirleyici. Şu halde kitap, kamu yöneticileri için de yararlı bir kaynak olarak görülebilir.

Kuşkusuz, Anayasa Hukuku Dersleri bir “bilgi küpü“ değildir; bir sözlük veya ansiklopedi olmadığı gibi. Konuların ele alınış ve anlatım biçimi, bilgi yağınından çok, “ anayasal sorunları çözmeye elverişli sistematik bilgi“ amacına yöneliktir. Hukuk problem çözmek demek olduğuna göre, Anayasa hukuku, en temel, en genel ve en üst düzeyde sorunlarını çözmek durumunda olan bir bilim dalıdır.

Böyle bir hedef ile kitabın planı arasında doğrudan bir ilişki var: kurumsal anayasa hukuku, özgürlükler anayasa hukuku ve anayasal usul hukuku, üç kısım şeklinde eşit hacimde (yaklaşık 100’er sayfa) işlendi. Anayasa ve hukukunun temel kavramlarına özgülenen “giriş“ bölümü ile “demokrasi“ bölümü (50’şer sayfa ile), anayasa hukukunun üç büyük konusu arasındaki bağlantı ve örgüleri yansıtmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin