Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ARYKANDA 1 - ARYKANDA AKROPOLİSİ KUTSAL ALANLARI VE KÜLTLERİ ( ARYKANDA 1 - ARYKANDA AKROPOLİSİ KUTSAL ALANLARI VE KÜLTLERİ )
Arykanda 1 - Arykanda Akropolisi Kutsal Alanları ve Kültleri
ARYKANDA 1 - ARYKANDA AKROPOLİSİ KUTSAL ALANLARI VE KÜLTLERİ ( ARYKANDA 1 - ARYKANDA AKROPOLİSİ KUTSAL ALANLARI VE KÜLTLERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 30 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 278
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059636599
Basım Yılı
: Nisan 2019
1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 300,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 270,00 TL
Kazanılan Puan
: 855 AP
Bu kitabı 45,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 57 kişi görüntüledi.

Işık Ülkesi olarak da bilinen Lykia Bölgesi’nin bir kenti olan Arykanda, Antalya İli, Finike İlçesi, Arif Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Arykanda’daki arkeolojik kazılar, 1971 yılında Prof. Dr. Cevdet Bayburtluoğlu başkanlığında başlamıştır. Günümüze kadar yürütülen arkeolojik kazılarla kentin büyük bir kısmı açığa çıkarılmıştır.

“Arykanda“ adlı yayının 1. sayısı olarak hazırlanan bu kitapta, kentin Akropolisi’ndeli kutsal alanlar ve kültleri ele alınmıştır. Akropolis’te ilk kazılar 1980’lerde gerçekleştirilmiş ve bu çalışmalar 2003 yılına kadar kısa aralıklarla devam etmiştir. 15 yıl aradan sonra 2018 yılında ise çalışmalar yeniden başlatılmıştır. Kitapta. Arykanda Akropolisi’nde yer alan Helios Tapınağı ve Sebasteion mimari özellikleri açısından ele alınarak yapı evreleriyle birlikte değerlendirilmiştir. Söz konusu bu yapıların kültsel bağlantılarını saptayabilmek amacıyla her iki yapı içerisinde ve çevresinde ele geçen epigrafik, nümismatik ve arkeolojik buluntular ışığında kültleri de ele alınmıştır. Bu değerlendirmeler onucunda Akropolis’te yer alan kutsal alanların mimari özellikleri ve kültleri hakkında düşünce ve yorumlara ulaşılmaya çalışılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin