Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ASIRLARA HİTABEDEN ALİM ES-SEYYİD OSMAN HULUSİ EFENDİ HAYATI, ŞAHSİYETİ VE ESERLERİ (2 CİLT) (  )
Asırlara Hitabeden Alim Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Hayatı, Şahsiyeti ve Eserleri (2 Cilt)
ASIRLARA HİTABEDEN ALİM ES-SEYYİD OSMAN HULUSİ EFENDİ HAYATI, ŞAHSİYETİ VE ESERLERİ (2 CİLT) (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 712
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789944774352
Basım Yılı
: Ağustos 2015
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 92,59 TL
İndirimli Fiyatı
: 78,70 TL
Kazanılan Puan
: 264 AP
Bu kitabı 13,12 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 226 kişi görüntüledi.

Manevi dünyamızı aydınlatan¸ tasavvuf aleminin parlak yıldızları Allah dostları¸ Peygamberlik müessesesinin varisleri sayılan ve yaşadığı topluma emredildiği şekilde intizam veren zamanın önderleridir. Misyon ve görevleri gereği hep güzelin¸ güzelliğin yanında bulunup¸ gördükleri ve karşılaştıkları kötülükleri de düzeltmeye çalışan örnek ve önder şahsiyetlerdir. Tasavvufi hayatın yetiştirmiş olduğu gönül sultanları¸ devlet adamları¸ şairler¸ milli kültürümüzün temel taşları olmuştur.


Kültür mirası olarak bir milletin böyle önemli şahsiyetlerinin meydana koydukları eserler¸ yeni nesiller tarafından tanınması ve korunması gerekli manevi değerlerdir. Devrine insanî değerler saçan¸ yaşadığı 20. yüzyılın ulularından; kalemiyle¸ kelamıyla¸ manevi şahsiyetiyle ve eserleriyle gönüllere taht kuran¸ gönüller sultanı Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’yi tanımaya bugünkü neslin ve gelecek kuşakların büyük ihtiyacı vardır. Marmara Üniversitesi¸ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil tarafından Osman Hulûsi Efendi Hazretleri’nin hayatının ve hizmetlerinin çeşitli yönleriyle kaleme alındığı “Çağlara Hitabeden Âlim’ Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Hayatı¸ Şahsiyeti ve Eserleri“ adlı eser bu gayeye matuf olarak hazırlanmıştır.


Bir insan ömrüne sığmayacak kadar çok geniş hizmet dallarında insanlığın yararına çalışan bu yüce şahsiyetin yaptıkları elbette sadece bu kitaptan ibaret değildir. Edebi eserleri üzerine yüzlerce makaleler yazılmış; adına sempozyumlar¸ kültür etkinlikleri düzenlenmiş¸ bu Allah dostunun kelamları¸ irşad hizmetleri ve hatıraları hepsi aslında ayrı ayrı birer kitap mevzularıdır. Eserin Takdim bölümünü kaleme alan Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı H. Hamidettin Ateş Efendi’nin satırlarından bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum: “Otuz yapraklı gül şehri Darende’nin bağrında yetişmiş¸ Darende’nin dertlerine derman olmuş sosyal ve ilmi yönden olduğu kadar iktisadî yönden de gelişmesini sağlamış olan Osman Hulûsi Efendi (k. s. ); eserleri ile çağına tesirlerini yansıtan bir aynadır.


Sevgili Peygamberimiz (s. a. v)’in temiz neslinden olan bir önder ve örnek insan olarak O; Seyyid Hasan Gazi’nin mücadeleci ruhunu¸ Abdurrahman Gazi’nin sıdk-u ihlasını¸ Taceddin-i Veli’nin manevî sehâsını¸ Somuncu Baba’nın insanlığa hizmet ideasını¸ Abdurrahman Erzincani’nin ikram sofrasını¸ Fethullahi Musuli’nin ilmi dehasını günümüze aktaran bir kemâlat ve edep elçisi olmuştur.


O¸ hizmetlerini halka halka genişletmiş¸ başkanlıklarını yürüttüğü dernekler ve kurmuş olduğu vakıf vasıtasıyla¸ eğitim¸ sağlık¸ sosyal ve kültürel sahalarda her türlü toplumsal meselenin halli için gece gündüz çalışmıştır. Alt yapı hizmetlerinin vatandaşlar tarafından imece usulü ile yapıldığı dönemlerde¸ elektrik hatlarının mahallelere çekilmesi¸ su yollarının ve tesisatının döşenmesi¸ yolların genişletilmesi gibi toplum hizmetlerinde her defasında ilk adımı atan¸ ilk kazmayı vuran o olmuştur.


O¸ bütün ömrünü insanlığa¸ toplumun bütünleşmesine¸ toplum barışına ve vakıf hizmetlerine adamıştır. Tabii ki emekleri meyvesini vermiş; şimdi onun sevgi ve gönül medeniyeti olarak inşa ettiği muhkem hizmet abidelerinin kapılarında ismi serlevha olarak yazılmakta¸ hatıraları dillerde dolaşmakta ve insanların sevgilisi olmakta¸ muhabbeti gönüllerde yaşamaktadır. Eserleri ve hizmetleriyle nâmı gök kubbede bir hoş sadâ olarak yankılanmaktadır. “


Osman Hulusi Efendi’nin hayatını¸ eserlerini¸ tasavvufi kişiliğini ve hatıralarını günümüz insanının ve gelecek nesillerin istifadesine sunulması amacıyla hazırlanan eser iki cilt olup hem deri hem karton kapak şeklinde raflardaki yerini almıştır. Eserin birinci cildi 352 ikinci cildi 360 sayfadır. Birinci ciltte Hulusi Efendi Hazretleri’nin hayatı¸ şahsiyeti¸ ilim ve irfan dünyası¸ tasavvuf anlayışı¸ nasihatleri¸ ihvana hizmetleri¸ devlet idarecileri ile münasebetleri yer alırken ikinci ciltte ise Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin eserleri¸ hizmetleri¸ ailesi ve hatıraları gibi bölümler yer almaktadır. Osman Hulûsi Efendi Hazretleri; âbideleşmiş¸eserleriyle gönüllerde yaşamaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: