Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ ( ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ (XVIII. - XIX. YÜZYIL ISLAHAT HARAKETLERİNDEN 1938’E) )
Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ ( ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ (XVIII. - XIX. YÜZYIL ISLAHAT HARAKETLERİNDEN 1938’E) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 333
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053951483
Basım Yılı
: 2008
kargolanamaz.
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 34,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 27,54 TL
Kazanılan Puan
: 82 AP
Bu kitabı 4,59 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 641 kişi görüntüledi.
Binlerce yıllık tarihimizde, çağdaş anlamda ilk ve tek ulusal kahramana sahip olduk. O ulusal kahraman ki bir topluma ulus olmak, bağımsız olmak, yetkin, onurlu, çağdaş bireyler olmak ne demektir öğretti. Çağdaş uluslar, tarihlerinin her dönemine ait kahramanlarına sahip çıkarlar. Türk ulusu, tarihte, tarihini, bir başka deyimle kendini yok saymanın eşiğinden çok defa dönmüştür. Son dönüş, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde gerçekleşmiştir. Henüz, yüz yılı dahi tamamlayamayan bu dönüş sonrasında gelinen noktada her yönden yıpratılmış, rüzgarın akışına kendini kaptırmış, bilincini kaybetmeye yüz tutmuş bir toplum, ulusal kahramanımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve bu yolda yürüyen her kesimden insanlarımızın asla istemeyeceği bir tablodur. Atatürk, 1928 yılında verdiği bir demeçte Türk demokrasisi hakkında görüşünü şöyle dile getirmiştir:“Fransa İhtilali bütün dünyaya hürriyet fikrini aşılamıştır ve bu fikrin halen esas ve kaynağı bulunmaktadır. Fakat o tarihten beri insanlık ilerlemiştir. Türk demokrasisi Fransa İhtilali’nin açtığı yolu takip etmiş, lakin kendisine has özellikler geliştirmiştir. Zira her millet inkılâbını sosyal çevresinin baskı ve ihtiyacına tâbi olan hal ve vaziyetine ve bu ihtilal ve inkılâbın meydana geldiği zamana göre yapar. Her ne kadar milletlerin ve demokrasilerin işbirliği etmeleri lazım ve mümkünse de, iş ortaklığı ancak bir tek gayeye, yani barışa yönelik ise mümkün ve faydalı olur. Bu noktayı idrak etmeyenler vücuda getirdiğimiz eser hakkında bir fikir ve hüküm veremezler. “
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin