Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AVRUPA BİRLİĞİNİN TÜRKİYELİ GELECEĞİ -UMUTLAR VE KORKULAR- ( AVRUPA BİRLİĞİNİN TÜRKİYELİ GELECEĞİ -UMUTLAR VE KORKULAR- )
Avrupa Birliğinin Türkiyeli Geleceği -Umutlar ve Korkular-
AVRUPA BİRLİĞİNİN TÜRKİYELİ GELECEĞİ -UMUTLAR VE KORKULAR- ( AVRUPA BİRLİĞİNİN TÜRKİYELİ GELECEĞİ -UMUTLAR VE KORKULAR- )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 88
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053950936
Basım Yılı
: 2008
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,20 TL
Kazanılan Puan
: 48 AP
Bu kitabı 2,70 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 392 kişi görüntüledi.
Türkiye“nin Avrupa Birliği“ne tam üyelik hedefi, genellikle küreselleşme yönünde yaşanması istenen köklü değişimlerin temel referansı olarak görülmektedir. Dünyanın demokrasi ve refah alanı, ekonomik ve siyasi bütünleşmenin en üst düzeyi olmasının yanı sıra; rekabet gücü azalan, hantallaşan, yaşlanan ve geleceğine ilişkin soru işaretleri giderek artan AB“ye Türkiye“nin yeni açılımlar ve dinamizm getireceği öngörülebilir bir gerçektir.

AB“nin Türkiye“ye yönelik önyargılardan kurtulması ve çifte standart uygulamalardan vazgeçmesi gerekmektedir. Kamuyounda algılandığı şekliyle ülkemize yapıldığı öne sürülen haksızlıklar, içerde AB karşıtlarının elini güçlendirmektedir. Halen AB ülkelerini ülkemizden her konuda talepte bulunmaya iten temel neden Türkiye“de 1960“lardan beri oluşturulmuş alternatifsiz AB üyeliği politikasıdır. Dolayısıyla, Türkiye“nin diğer olası alternatifleri değerlendirmesi ve uygun stratejileri de geliştirmesi gerekir. Fakat Türkiye, değişen dünyaya ve yeni döneme özgü adımlar atmayı mutlaka sürdürmeli; ileriye dönük, akılcı ve aydınlanmasını gerçekleştirmiş rasyonel bir toplum olarak uluslararası ilişkilere entegre olmuş bir düzene girmelidir. Türkiye“yi 21. yüzyıla, bölgesinde ve dünya dinamiğinde etkin bir ’dünya devleti’ olarak taşımak ve bu amaca yönelik politikalar üreterek, bunları uygulamaya koymak temel hedef olmalıdır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin