Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
AVUSTRALYA YERLİLERİ ABORİJİNLERİN YARATILIŞ SÖYLENCELERİ ( AVUSTRALYA YERLİLERİ ABORİJİNLERİN YARATILIŞ SÖYLENCELERİ )
Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri
AVUSTRALYA YERLİLERİ ABORİJİNLERİN YARATILIŞ SÖYLENCELERİ ( AVUSTRALYA YERLİLERİ ABORİJİNLERİN YARATILIŞ SÖYLENCELERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052495353
Basım Yılı
: Ekim 2019
1-7 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,25 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 2,71 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 62 kişi görüntüledi.

“Dünyanın ortasındaki bir ülkede yaşamakta olan Mamoon, Yar Birrain ve Birrung adlı üç erkek kardeş; eşleri, çocukları ve anneleriyle birlikte, ülkenin içinde bulunduğu savaş ve karışıklık ortamından kaçarak Avustralya’nın doğu bölgesine varırlar. Yöreyi gözden geçirirlerken aniden patlak veren fırtınada deniz araçları kullanılamaz hale gelir. Ağaçlardan kano yapmaya başlarlar. Tam ayrılacakları sırada, annelerinin kampta olmadığını görürler. Her yanı ararlar; ancak onu bulamazlar. Öldüğünü varsayarak yola çıkarlar; fakat anneleri ölmemiştir. Kamp yerinde kimseyi bulamayınca çocukların kendisini terk ettiğini düşünen anne, bir tepeye tırmanıp arkalarından bağırır; ama sesini duyuramaz. Çok kızar ve denizin sertleşmesi için dua eder. Kısa bir süre sonra, denizde kopan fırtına, üç kardeşin yeniden karaya dönmesine neden olur. Kardeşler değişik bölgelere dağılır. Biri, annesini bulur ve o yöreye yerleşir; diğerleri de başka yerleri yurt edinir. Giderek çoğalırlar ve tüm kıtaya yayılarak Avustralya’yı vatan olarak benimserler. . . ’’

Bu kahverengi derili insanlar, kimilerine göre otuz, kimilerine göre kırk bin yıl, kimilerine göre ise çok daha uzun bir süredir bu kıtada yaşamaktadır. Her şeyleri özgün olan bu kültürden bir avuç söylence derledim. Bunlar, Aborijinlerin “Düş Zamanı” dedikleri; onların gördükleri, yaşadıkları, duyumsadıkları her “Şey” in yaratılışını anlatan kutsal bir döneme ait öykülerdir. Binlerce yıldır kuşaktan kuşağa aynen aktarıldıkları için özgünlükleri yitmemiş bu söylenceler aracılığıyla “Ruhsal Ataların” varlığı ve neleri, nasıl yarattıkları anlaşılabilir.

Bir Aborijinin ‘Yaşam bilinci’, ‘Yaratılış Evresi’ söylenceleri (mitos) ile iç içedir. Yaşamındaki soyut ya da somut her ‘Şey’, ‘Yaratılış Evresi’ kahramanlarının etkisi altındadır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin