Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BEN AİŞE - YERYÜZÜ YILDIZLARI 1 ( BEN AİŞE - YERYÜZÜ YILDIZLARI 1 )
Ben Aişe - Yeryüzü Yıldızları 1
BEN AİŞE - YERYÜZÜ YILDIZLARI 1 ( BEN AİŞE - YERYÜZÜ YILDIZLARI 1 )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786056912429
Basım Yılı
: Nisan 2019
1-7 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 17,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,13 TL
Kazanılan Puan
: 50 AP
Bu kitabı 2,19 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 62 kişi görüntüledi.

Allah rasulü, kararan dünya ufkunda doğan güneş misali asrından bugüne kâinatın ziyası oldu. Asrını ve kıyamete kadar peşi sıra gelecek tüm asırları saadet asrına dönüştürecek ilkelerle geldi. Vicdansız dünyanın vicdanı, asrının kararan idrakinin ziyası, kör dimağların gören gözü, umutlarını yitirmiş milletlerin umudu oldu. Asrının tüm olumsuzluklarını olumlu bir atmosfere dönüştürdü. Bu dönüşümü, yetiştirdiği insanlarla gerçekleştirdi. Ashab-ı kiram; yeryüzünün kilometre taşları, yol işaretleri olarak tarihte işle lerini gerçekleştirip razı olunmuş bir hayatı yaşayarak rablerine yürüdüler. Ancak onların o kutlu yürüyüşleri, tüm asırlarda hak yolda, kutlu yürüyüşün salikleri için hep kandil oldu.

Bugüne kadar sahabenin hayatını konu edinen yüzlerce eser kaleme alınmıştır muhakkak. Ancak “Şöyle yaptı, böyle yaptı. . ” tarzlı hep üçüncü tekil şahıs olarak anlatıldılar. Ben dili ile bugüne kadar sahabe anlatılmış mı bilemiyorum; ancak “Yeryüzü Yıldızları” serisi olarak hazırlanan bu eser ben dili ile okuyucu ile buluşuyor.

“Ben Aişe”; Son elçinin, hakkında “Dininizin yarısını Aişe’den öğrenin!” buyurduğu, iki cihan güneşinin sevgili Humeyra’sı olarak Peygamber sonrası dönemde mesajın anlaşılması adına hayatını vakfeden müminlerin annesi Aişe (r. anhanın) hayat hikâyesini kendi dilinden anlatan bir eser. Genç dimağların rahatça okuyup anlayacakları akıcı bir üslupla kaleme alınan bu eserde, çağın öncü kadroları için Allah rasulünün eğittiği bir yıldızdan yansımalar göreceksiniz. Hayatı etrafında asılsız birçok rivayetin döndüğü Ümmül Mümininin hayatını detaylarıyla kaleme aldığımız bu eser, ben diliyle okuyucuyla buluşuyor. Mücadele denilince haneyi saadet, Haneyi saadet denilince ezvacı tahirat, ezvacı tahirat denilince de akla ilk gelen isim Aişe annemizin hayatını anlayabilmek umuduyla kaleme alınan ve ben diliyle okuyucuyla buluşan bu eserin hayırlar getirmesini diliyoruz. Vahyin ilk gününden iki cihan güneşinin vefat ettiği zamanları en ince detaylarıyla yaşayan ve bilen, peygamber sonrası tüm yaşanmışlıkları gören, içinde olan, baş aktörlerinden biri olan ortalama bir ömre asırlık bir mücadeleyi sığdıran Aişe binti Ebubekir’i, günümüzün dava ve dert sahibi insanlarının istifadesine “Ben Aişe” kitabıyla sunuyoruz…

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin