Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BİLİME ADANMIŞ BİR YAŞAM : PAVLOV (  )
Bilime Adanmış Bir Yaşam : Pavlov
Yorumları oku
%18 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 222
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 20,37 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,70 TL
Kazanılan Puan
: 58 AP
Barkod
: 9789756391310
Basım Yılı
: Ağustos 2011
Ürünün Tanıtımı

Vatanımızın, kendini bilime adanmış gençlerine, ne mi dilemek isterim? Öncelikle mantıklı ve düzenli olmalarını diliyorum. (...)


Kendinizi daha işin başından, bilgileri katı bir düzen içinde edinmeye alıştırınız. Bilimin zirvelerine çıkmadan önce alfabesini öğreniniz. Bir öncekini iyice öğrenmeden bir sonraki işe asla başlamayınız. Bilgi yetersizliğini, en cesur tahminler ve hipotezlere kapatmaya çalışmayınız. Bu sabundan balon, renkli parlamasıyla sizi ne kadar hoşnut etse de er ya da geç patlayacak ve elinizde, mahcubiyetten başka bir şey kalmayacaktır.


Sabırlı ve ölçülü  olmayı öğreniniz. İnceleyiniz, karşılaştırınız, bilgi ve gerçek toplayınız. Kuşların kanatları ne kadar mükemmel olursa olsun havadan destek almadan uçamazlar. Bilim adamının havası ise bilgi ve gerçeklerdir. Onlar olmadan asla havalanamazsınız. 


Ancak incelerken, deney yaparken , gözlemlerken , gerçeklerin yüzeyinde kalmaya  dikkat ediniz.Gerçeklerin arşivci olmayınız. O gerçeklerin oluşum sırlarını ortaya çıkarmaya onları yöneten kanunları bulmaya çalışınız. İkinci dileğim mütevazi olunuz. Asla her şeyi bildiğinizi düşünmeyiniz. Size ne kadar değer verseler kendinizde “ Ben bir cahilim “ deme cesaretini bulunuz.


Kibrin sizi etkisi altına almasına izin vermeyiniz. Zira onun yüzünden kabul etmeniz gereken bir durumda direnmeye devam edeceksiniz, onun yüzünden iyi bir tavsiyeyi veya arkadaş yardımını reddedeceksiniz, onun yüzünden objektif düşünme yeteneğinizi yitireceksiniz. Üçüncü dileğim tutkudur. Şunu unutmayınız ki bilim insanoğlunun bütün hayatını feda etmesini bekler.İşinizde ve arayışlarınızda tutkulu olunuz.“

Bu ürünü 107 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: