Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BİTKİ YAPISI VE GELİŞİMİNE GİRİŞ ( BİTKİ YAPISI VE GELİŞİMİNE GİRİŞ / YİRMİ BİRİNCİ YÜZYILIN BİTKİ ANATOMİSİ AN INTRODUCTİON TO PLANT STRUCTURE AND DEVELOPMENT PLANT ANATOMY FOR THE TWENTY-FİRST CENTURY )
Bitki Yapısı ve Gelişimine Giriş
BİTKİ YAPISI VE GELİŞİMİNE GİRİŞ ( BİTKİ YAPISI VE GELİŞİMİNE GİRİŞ / YİRMİ BİRİNCİ YÜZYILIN BİTKİ ANATOMİSİ AN INTRODUCTİON TO PLANT STRUCTURE AND DEVELOPMENT PLANT ANATOMY FOR THE TWENTY-FİRST CENTURY )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 464
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051331294
Basım Yılı
: 2011
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 115,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 93,15 TL
Kazanılan Puan
: 132 AP
Bu kitabı 15,53 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 810 kişi görüntüledi.
Bu kitap, bugün piyasada satılan kitaplara benzemeyen bir bitki anatomisi ders kitabıdır. Alt başlıkta da belirtildiği gibi Yirmi Birinci Yüzyılın bitki anatomisi kitabıdır. Geleneksel bitki anatomisi dersleri temelde gelişim kalıplarını biraz vurgulayarak yapısal durumları tanımlarken, bu kitap sadece bitki yapısını kapsamlı olarak anlatmakla kalmayıp, aynı zamanda gelişim mekanizmasının farklı durumlarını, özellikle genetik ve hormonal kontrollerini ve hücre iskeletinin rolleri gibi bazı detayları da tanıtmaktadır.

Bitki yapısının evrimi ile yapı ve fonksiyonu arasındaki ilişki kitap boyunca tartışılmaktadır. Bunun sonucu olarak da, öğrenciler ve tabii ki bazı öğretmenler için, özellikle bitki yapısı araştırmaları gibi pek çok heyecan verici ve güncel araştırma konularına başlangıç için bir fırsat sunulmaktadır. Bitki gelişimi alanlarını daha derinden araştırmak isteyenler, her bölümün sonunda yer alan kapsamlı kaynakçaları çok yararlı bulacaklardır. Eğer bu kitap birkaç öğrenciyi gelecekte bitki anatomisinde araştırma ve öğretmeye yönlendirirse, yazarın amacı gerçekleşmiş olacaktır.İlk baskının eleştirileri:

“Esau’nun derslerinden beri bitki anatomisi konusunda en iyi kitap ……. hem ders . . . . . . hem de araştırıcılara atıf olarak faydalı olabilir. “

Carol A. Peterson, Kanada’daki Waterloo Üniversitesinin tanınmış emekli profesörlerinden Annals of Botany’ deki eleştirisi“. . Kendisini botanikçi olarak tanıtan herkesin okuması gereken mükemmel ve önemli bir katkı. “

Karl J. Niklas, Cornell Üniversitesi Bitki Biyolojisi Profesörü, Liberty Hyde Bailey
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin