Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
CHE BÜTÜN YAZILARI (  )
Che Bütün Yazıları
CHE BÜTÜN YAZILARI (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 15,5 cm
Sayfa Sayısı
: 800
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9756288630002
Basım Yılı
: Eylül 2005
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,50 TL
Kazanılan Puan
: 142 AP
Bu kitabı 6,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 143 kişi görüntüledi.

“Savaş çağrımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımızı almak için başka eller uzanacaksa, ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi, safa geldi. “


İleri Yayınları, tüm dünya devrimcilerinin kendisine örnek aldığı devrimci lider Che Guevara’nın bütün eserlerini Türk okuyucusunun hizmetine sunuyor. Che’nin askeri yazılarından siyasi yazılarına, önemli konuşmalarından mektup ve şiirlerine kadar tüm eserlerinin yer aldığı bu külliyatta, Che’nin askeri dehasının yanı sıra, siyasi kavrayışı, devrimci coşkusu, devrimci önderliği ve entelektüel yönüyle de tanışacaksınız.


İleri Yayınları’nın hazırladığı dizide şu eserler bulunuyor; 1. Bölüm Yazıları, 2. Bolivya Günlüğü, 3. Küba Günlüğü, 4. Mektuplar, 5. Şiirler, 6. Gerçekçi Ol İmkansızı İste (Seçme Yazılar).


Che, çok yönlü bir devrimci önderdir. Arjantinli olmasına karşın Güney Amerika’nın birliğine ve kıtasal devrime inandığından, devrimci mücadelenin en yoğun yaşandığı Küba’da Castro önderliğinde mücadeleye katılmıştır. Küba Devrimi’nin başarısından sonra da bu ülkede sosyalizmin kuruluşunda aktif rol almış, Üçüncü Dünya Sosyalizminin özgünlüğü üzerine araştırmalar yapmış, tartışmalara katılmış ve Küba’da önemli deneyimler yaşamıştır. Dünya çapında emperyalizme karşı bir Üçüncü Dünya direnişinin örgütlenmesi gerektiğini tespit ederek, Küba’nın temsilcisi olarak o dönemin önemli Üçüncü Dünya liderleriyle tek tek görüşmüştür. Emperyalizmin olduğu her yerde yıkılması gerektiği perspektifiyle 1960’larda ise Kongo ve Bolivya’daki devrimci mücadeleye katılmış ve 1967’de Bolivya’da Üçüncü Dünya Devrimi’nin liderlerinden biri olarak şehit düşmüştür.


Che’nin eserleri hem büyük bir devrimcinin, hem önemli bir sosyalist önderin, hem de Üçüncü Dünya devriminin dünya çapında teorisyenlerinden birinin düşüncelerini yansıtmaktadır. Che, salt bir askeri deha değil, aynı zamanda Üçüncü Dünya’nın emperyalizm başkaldırışının önderlerindendir. Debray’ın deyimiyle Che’nin düşüncesi “Yeni Milliyetçilik“tir. Bu nedenle Che’nin yazıları bir Üçüncü Dünya devrimcisinin özgün bir sosyalizm arayışı olarak değerlendirilmelidir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: