Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÇİFTLİK HAYVANLARININ YEMLERİ VE BESLENMESİ - LİVESTOCK FEEDS AND FEEDİNG ( ÇİFTLİK HAYVANLARININ YEMLERİ VE BESLENMESİ - LİVESTOCK FEEDS AND FEEDİNG )
ÇİFTLİK HAYVANLARININ YEMLERİ VE BESLENMESİ - Livestock Feeds And Feeding
ÇİFTLİK HAYVANLARININ YEMLERİ VE BESLENMESİ - LİVESTOCK FEEDS AND FEEDİNG ( ÇİFTLİK HAYVANLARININ YEMLERİ VE BESLENMESİ - LİVESTOCK FEEDS AND FEEDİNG )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 27,5 cm
Sayfa Sayısı
: 724
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053204503
Basım Yılı
: Eylül 2016
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 75,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 60,00 TL
Kazanılan Puan
: 180 AP
Bu kitabı 10,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 810 kişi görüntüledi.
Çiftlik Hayvanlarının Yemleri ve Beslenmesi, beslenme ve sindirim fizyolojisinin temel bilgilerini, besin maddelerini ve metabolizmalarını, beslenmede kullanılan yemlerin, yem hammaddelerinin ve yem katkı maddelerinin özelliklerini ve önemini, yem işleme yöntemlerini, rasyon formülasyonlarını ve farklı türlerin beslenmelerini kapsayan kaynak bir kitaptır. Günümüzde, çiftlik hayvanları yetiştiriciliğinde iki nokta öne çıkmaktadır. Bunlardan ilki, insan tüketiminde kullanılan hayvansal ürünlerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek ve artan nüfusun beslenme gereksinimlerini karşılayacak düzeyde üretimlerinin yapılmasıdır. İkincisi ise, giderek büyüyen hayvan yetiştiriciliği sektöründe üretimin ekonomik olmasıdır. Beslenme, bu iki noktanın uygulamaya aktarılmasındaki etkenler arasında ön sırada yer alır. Çiftlik hayvanlarının, uygun yem ve yem katkı maddelerini kullanarak düzenlenen rasyonlarla yeterli ve dengeli beslenmeleri, onların, çeşitli iyileştirme yöntemleri ile artırılan verim potansiyellerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Kontrol altında yapılan besleme, hayvansal ürünlerin sağlıklı ve çevreye duyarlı olmasını da güvence altına almaktadır. Hayvancılık işletmelerinde en yüksek girdiyi oluşturan yem giderlerinin azaltılmasının işletme kazancına büyük oranda yansıdığı bilinmektedir. Beslenme bilimi, uygun maliyetli yem maddelerinin seçimi ve kullanıldıkları hayvanlarda yararlanılabilirliğin üst düzeye çıkartılmasında son derece etkilidir. Bu kitap, çiftlik hayvanlarının beslenmesi ile bilimsel düzeyde ilgilenen meslek gruplarının, yetiştiricilerin, bu konularda çalışmalar yapan akademisyenlerin ve ilgili fakültelerin öğrencilerinin yararlanabileceği güncel bilgileri içermektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: