Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -AÇIKLAMALI VE KARŞILAŞTIRMALI SAĞLIK BİLİMLERİ UYGULAMALARI İLE- ( ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -AÇIKLAMALI VE KARŞILAŞTIRMALI SAĞLIK BİLİMLERİ UYGULAMALARI İLE- )
ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -Açıklamalı ve Karşılaştırmalı Sağlık Bilimleri Uygulamaları ile-
ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -AÇIKLAMALI VE KARŞILAŞTIRMALI SAĞLIK BİLİMLERİ UYGULAMALARI İLE- ( ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -AÇIKLAMALI VE KARŞILAŞTIRMALI SAĞLIK BİLİMLERİ UYGULAMALARI İLE- )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 478
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053208570
Basım Yılı
: Haziran 2020
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 107,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 86,67 TL
Kazanılan Puan
: 122 AP
Bu kitabı 14,45 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 724 kişi görüntüledi.
“İnsan yaşamında ve iş dünyasında sıkça karşımıza çıkan karar verme olgusu, bir amacı gerçekleştirmek ve hedefe ulaşmak için alternatif davranış biçimleri veya eylemler arasından önceden belirlenmiş kriterlere göre seçme, sıralama veya sınıflandırma yapmaktır. Her ne kadar bazıları tarafından karar verme bir sanat olarak ifade edilse de bu tanımlama sadece basit, derinliği olmayan, verilerle desteklenmeye ihtiyaç duyulmayan ve keyfi verilen sezgisel kararlar için geçerli kabul edilebilir. Oysaki günümüzün karmaşık ve bilgi gerektiren karar durumları düşünüldüğünde, çoğunlukla birbirleriyle çatışan değişik faktörleri bir arada değerlendirerek, tüm bunları tatmin eden sonuçlara ulaşılabilmesi ve bu sonuçların geçerliliğinin zaman içinde korunması gerekmektedir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde de karar verme bir bilim olarak karşımıza çıkmaktadır.


Doğada karar verme sadece insanlar tarafından gerçekleştirilmemekle beraber rasyonel karar verme sadece insana özgü bir özelliktir. Bilimsel açıdan bakıldığında da rasyonel bir karar tüm amaçları en iyi şekilde karşılamayı, tüm mevcut kaynakları kullanmayı, tüm olası alternatifleri değerlendirmeyi ve eldeki karar problemine uygun bir sayısal yöntem veya model kullanmayı gerektirmektedir. Ele alınan karar probleminin çözümü için uygun karar yöntemini seçmenin bile bir karar problemi olduğu düşünüldüğünde, bu yöntemlerin iyi bir şekilde anlaşılması gereği ortaya çıkmaktadır.


Bu eserin, tam da bu noktada konuya ilgi duyan öğrencilere, araştırmacılara ve iş dünyasının profesyonellerine en çok kullanılan çok kriterli karar verme yöntemlerinin tanıtılması, kavranması ve uygulanması konusunda oldukça yararlı olacağını düşünmekteyim. ”


Dr. Fatih Tüysüz


Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin