Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DEĞER ÖĞRETİMİ YAKLAŞIMLARINA GÖRE HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE SORUMLULUK EĞİTİMİ ( DEĞER ÖĞRETİMİ YAKLAŞIMLARINA GÖRE HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE SORUMLULUK EĞİTİMİ )
Değer Öğretimi Yaklaşımlarına Göre Hayat Bilgisi Dersinde Sorumluluk Eğitimi
DEĞER ÖĞRETİMİ YAKLAŞIMLARINA GÖRE HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE SORUMLULUK EĞİTİMİ ( DEĞER ÖĞRETİMİ YAKLAŞIMLARINA GÖRE HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE SORUMLULUK EĞİTİMİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 244
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786057852397
Basım Yılı
: Mayıs 2019
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 47,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 38,00 TL
Kazanılan Puan
: 135 AP
Bu kitabı 6,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 61 kişi görüntüledi.

Okul, aileden sonra insan hayatındaki en önemli kurumdur. Aile, farkında olarak veya olmayarak çocuğun kişiliği için gerekli olan temelleri atarken okul, bu temelleri programlı ve planlı etkinlikler yoluyla güçlendirip geliştirmeye çalışmaktadır. Okul bir yandan çağın ve toplumun arzuladığı insan tipini yetiştirirken diğer yandan geleceğin ideal toplumunun temellerini atmaktadır. İlkokul düzeyinde bu amaca hizmet eden derslerden biri Hayat Bilgisi Dersidir. Öğrenciler bu derste sadece birey, toplum ve doğayı tanımakla kalmaz bunun yanında karşılaştığı sorunları çözmek ve içinde bulunduğu ortama uyum sağlamak için kişisel beceriler ile birey, toplum ve doğa arasındaki ilişkileri belirleyen ortak yaşama ilişkin temel ilkeleri de öğrenirler. Bu ilkeler sayesinde beklentilerini karşılarken sorumluluklarını da yerine getirmeyi öğrenir. Bununla birlikte okulda bireysel ve toplumsal değerlere ilişkin ortak yargılar da geliştirilir. Değerler eğitimi sayesinde çocuk hem sahip olduğu değerleri hem de toplumun değerlerini tanıma fırsatı bulur. Bu araştırmada da Hayat Bilgisi Dersinde ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine sorumluluk değerini kazandırmada değer öğretim yaklaşımlarının etkisi ortaya konulmuştur.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin