Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DENİZ ATEŞ ALIR MI? ( İLİŞKİ ETKİLEŞİM DEĞİŞİM )
Deniz Ateş Alır mı? İlişki Etkileşim Değişim
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 13 cm
Sayfa Sayısı
: 204
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 22,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,50 TL
Kazanılan Puan
: 63 AP
Barkod
: 9786055009779
Basım Yılı
: Nisan 2015
Ürünün Tanıtımı

Zihnimiz neler barındırmaz! Bilirsiniz. Öfkemiz, düş kırıklığımız, çökkünlüğümüz, coşkumuz, vazgeçişlerimiz, meraklarımız, niyetlendiğimiz/gerçekleştirdiğimiz eylemlerimiz, eyleyemediklerimiz, suçluluklarımız, kırgınlıklarımız, üzerini örttüğümüz/örtemediğimiz istemlerimiz, hayallerimiz, ses, renk, ışık, karanlık vb. Kısaca dünü, bugünü ve yarını hatta çok öncesi ve sonrası olmak üzere zamanımızın sonsuzluğu bağlamında yaşamımız. Kısaca ‘kendimiz’. Orada yalnız kendimizin sığabileceği daracık ancak sonsuzluğu yüklediğimiz, akıp duran bir süreçten söz ediyoruz. Tanımladığımız bu süreç tüm insanların zihin dedikleri kavrama karşı gelir. Elbette bir nesne değildir zihin. Bir işlevdir. Kapsam ve bağlamının enginliği nedeniyle bu kez zihni kavram nitelemesiyle anmaktayız.


Ruh ekiminin zihni farklı mıdır peki? Değildir.


Ancak bu kitapta sizi hemen yanına alacak bir farklılık söz konusu. Kitapta, eleştirel, görece huysuz, iknası güç, kendi geçmişinden doğru örselenmiş bir kadın var. Üstelik torunu ruh hekiminin zihin konuğu. Onun zihninde odası bile var! Babaannenin tıbbi terimlerden, hatta ruh hekimlerinden hoşlandığı pek söylenemez. Gene de söyleşmek için birbirlerini seçmişler. İkisi de açık seçik, saydam düşünen insanlar oldukları için söyleşmek için başka nedene ihtiyaçları yok. Ne akrabalık, ne de hasta-hekim ilişkisi...


Günümüz ruh sağlığı ve hastalıkları başlığı altında toplaşmış kimi sorunlar (psikoterapi, depresyon, OKB, bağımlılık, cinsel işlev aksamaları vb.) söyleştikleri konular arasında. Yayınevimiz bu söyleşiye tanık olmaya çağırıyor siz okurları. Biletiniz elinizde tuttuğunuz bu kitap olacak.

Bu ürünü 129 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: