Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DEVLETLER HUKUKU (  )
Devletler Hukuku
DEVLETLER HUKUKU (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 571
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055010782
Basım Yılı
: Nisan 2020
kargolanamaz.
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 59,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 54,28 TL
Kazanılan Puan
: 168 AP
Bu kitabı 9,05 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 47 kişi görüntüledi.

Türkiye’yi yakından ilgilendiren birçok uluslararası önemli sorun var. Bunlardan belki de en önemlisi Türk kamuoyunda açıkça tartışılamayan veya tek taraflı tartışılan özel mülkiyet hakkı ihlallerinin devletler hukuku açısından doğurduğu sonuçlardır. Yabancıların mülkiyet hakkı ile devletin kendi vatandaşının mülkiyet hakkının iki ayrı hukuksal kategori oluşturduğu açıktır. Bu çalışmada özel mülkiyet ikinci hususa odaklanarak irdelenmiştir.

Ermeni Tehciri konusunda anlaşılmaz suskun tutum sadece akademide değil yayıncılarda da dikkat çekicidir. Gerçekte bu eserin iki kitabı 2008 yılında daha geniş bir şekilde bağımsız bir çalışma olarak yayımlanmak istendi. Ancak herhalde ekonomik gerekçelerden olsa gerek bu girişimimiz sonuç getirmedi. Ben de Ermeni Tehcirine ilişkin metni ders kitabı formatına dönüştürerek ve önemli oranda kısaltarak bu kitaba ekledim. Böylece Ermeni Tehciri konusunda devletler hukuku açısından değerlendirmelerim daha geniş kitlelere ulaşmış oldu.

Almanya’da Yahudilere tazminat ödenmesi uygulamaları bu baskıda daha da detaylandırılmıştır. Böylece bir devletin uluslararası düzeyde tazminat ödemeyi kabul etmesi halinde arkasından nasıl bir sürecin işleyeceği hususunda okuyucuları bilgilendirme amacı güdülmüştür.

Bu çalışma sadece hukuk fakültesi ve uluslararası hukuk dersi öğrencileri için değil aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası alanda karşı karşıya kaldığı sorunlar hakkında geniş bilgi sahibi olmak isteyenler için de ciddi bir başucu eseri özelliğine sahiptir. Bu bağlamda yeni baskının Türkçe öğretiye ve özellikle Almanca literatüre doğrudan erişemeyen araştırmacılara katkı sağlayacağını umuyorum.


Prof. Dr. İlyas DOĞAN

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin