Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİKTACI TUTUM VE DEMOKRASİ (  )
Diktacı Tutum ve Demokrasi
DİKTACI TUTUM VE DEMOKRASİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 13 cm
Sayfa Sayısı
: 228
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055152130
Basım Yılı
: Aralık 2014
1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 23,75 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 3,96 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 58 kişi görüntüledi.

Bazı yapıtlar vardır, ölümsüzdür. . . Çünkü ele aldığı ve işlediği konu hem evrensel hem de ebedidir. . . İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap böyle bir yapıt! Tarihin en karanlık dönemlerinden günümüze gelen ve geleceğe uzanan iki konuyu, “Demokrasiyi“ ve “Diktatörlüğü“ ele Bu iki kavramın hem felsefi hem de uygulamalı boyutlarını, karşıtlıklar çerçevesinde irdeliyor. Bu özelliğiyle de hem yapıt olarak kendisini hem de yazarını ölümsüzleştiriyor!


Profesör Selahattin Ertürk’ün biyografisine bakarsanız, “Felsefeci“ ve “Eğitimci“ olduğunu görürsünüz. . . Ama gerek “Felsefeci“, gerekse “Eğitimci“ sıfatları onu anlatmaya asla yetmez. . . Kimi zaman sözcükler ne denli açıklayıcı olurlarsa olsunlar bazı insanları betimlemeye yetmiyor! O aslında gerçek bir “Filozof“ ve gerçek bir “Öğretmen“dir! Filozofluğunun da öğretmenliğinin de altında engin bir in-san sevgisi ve büyük bir bilgi birikimi yatar. . . Sahip olduğu bilgileri insan sevgisiyle birleştirince tam bir “Hümanist ve demokrat bir düşünür ve bir öğretmen“ ortaya çıkar.
Diktatörlük ve Demokrasi gibi iki zıt kavramı uygulamalı ve felsefi açıdan irdelerken, felsefenin kimi zaman ince ayrıntılarla insanı zorlayan labirentlerini, yetkin eğitimciliğinin altında yatan berrak bir mantık ve ifade gücü ile aşmış, hem rahat okunan hem de insanı gerçekten aydınlatan bir yapıt ortaya koymuştur.


Ertürk, Cumhuriyet’in kuruluş döneminin Çok Partili Düzen’e geçiş aşamasında yetişmiş, bu aşamanın bütün çalkantılarını, sıkıntılarını bizzat yaşamıştır. Düşünce birikimi, bu yaşamdan süzülerek gelmiş deneyimlerin felsefe süzgecinden geçmesiyle oluşmuştur. Bu açıdan toplumu ve tarihi doğru çözümleyen bütün düşünür ve yazarlar gibi oluşturduğu düşünceler, önerdiği çözümler, evrenseldir, sadece bugüne değil, geleceğe de ışık tutar.


Türkiye’deki diktatörlük ve Demokrasi sorunları ne yazık ki pek çok gelişmekte olan ve hatta gelişmiş nitelik taşıyan toplumlarda olduğu gibi, bugün de son derece canlıdır. İyi ile kötünün, haklı ile haksızın sonsuz savaşımı gibi, Diktatörlük ve Demokrasi de adeta sonsuz bir sarmal halinde sadece toplumsal yaşamımızı değil, bireysel hayatlarımızı da etkilemektedir. İşte Selahattin Ertürk’ün, Demokrasi kavramın karşıtlarıyla birlikte irdeleyen bu çalışması, toplumumuza olduğu kadar bireylere de yol gösterecek, onların doğruyu bulmalarına, daha mutlu ve daha gönençli bir yaşam kurmalarına yardımcı olacak bir yapıttır. Anısı önünde saygı ile eğiliyorum. -Prof. Dr. Emre Kongar 2013

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin