Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİN SİYASET İSLAM ÜÇGENİNDE LAİK DEVRİM (  )
Din Siyaset İslam Üçgeninde Laik Devrim
Yorumları oku
%18 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 360
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 16,67 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,67 TL
Kazanılan Puan
: 48 AP
Barkod
: 9786055500665
Basım Yılı
: Aralık 2012
Ürünün Tanıtımı
Necati ulunay UCUZSATAR, 1949 yılında Pendik’te doğdu. Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’nda öğrenim gördükten sonra; 1980 yılında, Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Harp Akademisi’nden “Kurmay Yüzbaşı“ rütbesi ve 13/71 derecesi ile “Harp Akademileri’nde öğretim üyeliği yapar“ başarı ve siciliyle mezun oldu. 1983 yılında, seçilerek Londra Kraliyet Kurmay Koleji’ne gönderildi ve 1984 yılı sonunda Londra’da Kurmay Binbaşılık’a yükselerek İngiltere Kraliyet Kurmay Koleji’ni bitirdi ve Harp Akademileri’ne, “Strateji“ Askeri Coğrafya, Hart Tarihi“ dersleri öğretim üyesi olarak atandı. 1984-1987 yıllarında Marmara Üniversitesi’nde “Doktora“ öğrenimi gördü ve “Türk İstiklal Harbi’nin Menşei ve Esasları“ adlı tezini vererek 1993 yılında “Doktor“ akademik unvanı aldı. 1989 yılında, öğrenim gördüğü Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun oldu ve aynı yılın sonunda Polonya’ya (Varşova) “Askeri Ataşe“ olarak seçildi ve atandı. 1992 yılına değin askeri ataşe olarak sürdürdüğü diplomatik misyonu esnasında, Doğu Bloku ülkelerini ve bu ülkelerdeki Türk tarihi ile ilgili belge ve müzeleri incelemek fırsatı buldu. Kafkasya’daki karşıkılıklar üzerine 1994 yılı Mart ayında, “Azeri odusunun kurulması, teşkilatmandırılması ve eğitilmesi“ için Azerbaycan’a “Türk Eğitim Grup Komutanı“ olarak seçildi ve gönderildi. 1997 yılında, Kuzey Irak’tan başarıyla döndüğü terörizme karşı savaş ve içi güvenlik harekatından sonra Almanya’da (Oberammargau), NATO “Yüksek Komuta“ ve “Avrupa Güvenliği“ kursları gördü ve NATO Okulu’ndan mezun oldu. Belçika’da (Shape) ve Hollanda’da (Amsterdam) Türkiye’yi temsilen güvenlik toplantılarına katıldı ve Avrupa güvenlik stratejisine katkılarda bulundu.
NATO Komutanıyla birlikte, Asya Türk Cumhuriyetleri’nde tektik gezileri yaptı. Kendi isteğiyle Kurmay Kd. Albay olarak 2000 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden istifa etti ve emekliye ayrıldı.
Yazar bu kitabında “Ey halkım, aldanma“ Müslüman laik olmak zomrunda!“ ana düşünceyle Türk halkını uyarmak istemiştir.
Akademik yaşamı boyunca çeşitli eser ve makaleleri yayımlanmış Necati Ulunay Ucuzsatar, 28 Ocak 2010 tarihinde Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde “Doçent“ unvanı almıştır.
Halen İstanbul Kültür Üniversitesi ATAMER müdürü ve öğretim üyesidir.
Bu ürünü 144 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: