Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİRENİŞ ÇAĞINDA TÜRKİYE’DE ALTERNATİF MEDYA (  )
Direniş Çağında Türkiye’de Alternatif Medya
DİRENİŞ ÇAĞINDA TÜRKİYE’DE ALTERNATİF MEDYA (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 533
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054820184
Basım Yılı
: Haziran 2015
1-3 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 39,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,81 TL
Kazanılan Puan
: 113 AP
Bu kitabı 5,14 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 74 kişi görüntüledi.

Alternatif medya çalışmaları dünyada daha çok yenisi ve eskisiyle toplumsal hareket çalışmalarından beslenen özerk bir medya çalışmaları alanıdır ve ülkemizde yaklaşık 30 yıllık bir gecikmeyle ancak yeni yeni bu yönde kurucu bir hareketlilikten söz edilebilir. 2013 Haziranı bu yöndeki gelişimi ivmelendirmiştir. Gerçek ve sanal ağların üst üste binerek melezleştirdiği karşıt kamusal alanlarda bir araya gelen yurttaşların kent meydanına akarak gerçekleştirdiği işgal, Gezi Direnişi’nin de içinde yer aldığı çağdaş toplumsal hareketlere ait karakteristik bir özellik.


İşgal edilen kentsel mekan ile siber uzamın özerk bölgeleri arasındaki sınırların giderek muğlaklaştığı Web 2. 0 sonrası dönemin bu kendine özgü radikalliği, başta iletişim bilimciler olmak üzere sosyal bilimlerin dikkatini alternatif (yeni) medyaya çekmiştir. Dolayısıyla alternatif medya çalışmalarının bugüne dek pek gelişemediği ülkemiz, alternatif yeni medya çalışmaları açısından farklı bir gelecek vaat etmektedir. Nihayet bu kitabın başlıca amacı alanın Türkiye’deki gelişimine katkı sağlamaktır.


Kitaptaki makalelerin yarısı Gezi Direnişi’ni alternatif medya perspektifiyle ele alan çalışmalar. Kitap Gezi Medyası, Alternatif Gazetecilik Dergicilik ve Alternatif Medya Alternatif Kültür başlıklı üç bölümden oluşuyor. Direniş sosyal bilimler alanını öyle etkiledi ki bugün Gezi’yi anmadan toplumsal hareketler ve alternatif medya çalışması yapmak imkansız hale gelmiştir.


Tabii bu yaklaşım bizim isyankar iyimserliğimizden de kaynaklanıyor olabilir. Neyin doğru olduğunu nasıl olsa gelecek gösterecektir…

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: