Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DOLANDIRICILIK SAHTECİLİK VE GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA SUÇLARI ŞERHİ ( UYGULAMALI, YORUMLU, ÖRNEKLİ )
Dolandırıcılık Sahtecilik ve Güveni Kötüye Kullanma Suçları Şerhi Uygulamalı, Yorumlu, Örnekli
Yorumları oku
Yayınevi:
%12 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 25 x 17 cm
Sayfa Sayısı
: 1051
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 195,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 171,60 TL
Kazanılan Puan
: 556 AP
Barkod
: 9786053004059
Basım Yılı
: Şubat 2018
Ürünün Tanıtımı

Dolandırıcılık, Güveni Kötüye Kullanma ve Sahtecilik Suçları Şerhi isimli kitabımızın ilk baskısının yayınlanmasından kısa bir süre sonra ikinci baskı için çalışmalara başladım.


İkinci baskı, kitabı bir adım daha ileri götürme hedefiyle hazırlanmış ve bu amaçla daha donanımlı hale getirilmiştir. Zaman içinde içtihatlarda ve mevzuatta meydana gelen değişiklikler, aslında bu değişimi birazda kaçınılmaz hale getirmiştir.


6763 sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte, TCK’nın 158. maddesine L fıkrası ve 3. fıkrasının eklenmesi; basit dolandırıcılık ve basit güveni kötüye kullanma suçlarının uzlaştırma kapsamına alınmış olması, diğer temel konularda da bazı değişiklerin yürürlüğe girmesi nedeniyle kitapta yapısal olarak ayrıntılı bir genişleme ve güncelleme yapılmıştır. İlk baskıdan farklı olarak; TCK’nın ilgili bazı genel hükümleri ile CMK’nın ilgili bazı hükümleri kitabından kapsamından çıkartılarak, asıl konulara daha geniş yer verme imkanı sağlanmıştır.


Suçlarla ilgili, ayrıntılı olarak örnekler gösterilerek ve uygulamadaki bütün ihtimaller değerlendirilerek açıklamalar yapılmıştır. Kitap, normal bir kitap formatının dışında, konusuyla ilgili herşeyi ve konuyla ilgili bütün bilgileri en ince detayıyla okuyucuya aktarma hedefini taşıyarak, sadece teorik olarak bir hususu açıklamak yerine bizzat olaysal noktadan değerlendirme yapılmak suretiyle uygulamaya yön verme ve yapılan hataları en aza indirme amacı taşımaktadır.


Kitap iki ana eksen üzerine oturtulmuştur. Birinci eksende; dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ve sahtecilik suçları ile bağlantılı diğer suçların uygulamada karşımıza ne şekilde geldiği ve bu suçlarla ilgili somut ihtimallere göre nasıl bir soruşturma ve kovuşturma yürütüleceği geniş açıklamalar ve açıklamalı Yargıtay kararları ile ortaya konmuş; ikinci eksende ise, Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen genel hükümler bağlamında özellikle zincirleme suç, teşebbüs, seçenek yaptırımlar, erteleme ve tekerrür gibi temel konular ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması, uzlaşma, tebligat hukuku gibi usuli hükümler detaylı ve örneklendirme yöntemiyle anlatılmıştır.


Kitabımız yazılırken bazı hedefler belirlenmiştir: Birinci hedefimiz, uygulamada zor diye bilinen bu suçların zorluğunu ortadan kaldırmak, ikinci hedefimiz, özveriyle çalışan Hakim ve Cumhuriyet savcılarımızın, soruşturma ve kovuşturma işlemlerini yürütürken onlara rehberlik yapmak suretiyle yapılan hataları asgariye indirmek, üçüncü hedefimiz ise, uygulamada birliği sağlayarak adaleti eşit oranda sağlamaktır.

Bu ürünü 120 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: