Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
EĞİTİM YÖNETİMİ - TEORİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA - EDUCATİONAL ADMİNİSTRATİON ( EĞİTİM YÖNETİMİ TEORİ, ARAŞTIRMA VE UYGULAMA )
EĞİTİM YÖNETİMİ - Teori Araştırma ve Uygulama - Educational Administration
EĞİTİM YÖNETİMİ - TEORİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA - EDUCATİONAL ADMİNİSTRATİON ( EĞİTİM YÖNETİMİ TEORİ, ARAŞTIRMA VE UYGULAMA )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 170 x 240 cm
Sayfa Sayısı
: 510
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051333069
Basım Yılı
: Eylül 2020
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 89,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 72,09 TL
Kazanılan Puan
: 144 AP
Bu kitabı 12,02 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 853 kişi görüntüledi.
Eğitim yönetimi alanının başlıca eserlerinden biri olan ’Eğitim Yönetimi: Teori, Araştırma ve Uygulama’ adlı bu kitap, örgütsel davranış ile ilgili teori, araştırma ve uygulamaları en kapsamlı şekilde analiz eden çalışmadır. Kitapta yer alan her bir teorik bakış açısı, uygulanan örnek olaylarla desteklenmekte olup eğitim yönetimi öğrencilerine, okulda karşılaşılan problemleri çözmeye dönük temel ilke ve perspektifler sunmaktadır.Yedinci Basım HakkındaÖrnek Olaylar: Bu baskıya, altı yeni örnek olay çalışması eklenmiştir. Söz konusu bu örnek olaylar, teori ile uygulama (gerçek dünya) arasındaki uçurumun öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için hazırlanmıştır. Ayrıca kitabın sonunda, ’Liderlik İçin Örnek Olaylar’ başlığı altında yeni örnek olaylara yer verilmiştir.Kuramdan Uygulamaya: Her bir bölümün sonunda, ’Kuramdan Uygulamaya’ başlığı altında yeni metinler eklenmiştir. Söz konusu başlık altında, eğitim yönetimi ile ilgili teorilerin etraflıca anlaşılması için uygulamaya dönük bazı tartışma ve inceleme soruları da eklenmiş bulunmaktadır.Temel Varsayımlar ve İlkeler: Her bir bölümün sonunda, ’Temel Varsayımlar ve İlkeler’ başlığı altında bir kısım yer almaktadır. Bu kısımda, konu ve bölümle ilgili ana hatların gözden geçirilmesi için bazı ipuçları, temel kavramlar ve işlevleri listesi yer almaktadır.Güncel Gelişmeler ve Araştırma: Kitabın ikinci bölümde, yapılandırmacılık ve yapılandırmacılıkla ilgili yeni bakış açıları; üçüncü bölümde, okulu etkinleştirme ve alt yapı oluşturma; beşinci bölümde, örgütsel sağlık ve örgütsel sağlık indeksi gibi güncel gelişme ve konulara yer verilmiştir. Ayrıca bu çalışmada, 225“den fazla çalışma, teori ve model analiz edilmiş ve uygulamaya dönük bazı çıkarımlarda bulunulmuştur.Eğitim Yönetimi Kitabının Sürekliği ve Niteliği: Bu çalışma; eğitim yönetimi alanında, teori ve uygulamaya dönük en kapsamlı literatür taraması ve incelemesini içermektedir. Ayrıca örgütsel politika, örgütsel iklim ve okul etkiliğine ilişkin en kapsamlı güncel bilgi, araştırma ve gelişmeleri ele almakta ve irdelemektedir.Sosyal Sistem Yaklaşımı: Bu kitap, okulun dört temel bileşeni (yapı, kültür, birey ve politika) ile temel yönetim süreçlerini (karar verme, liderlik ve iletişim) özetlemektedir. Her bir bölüm, yönetimin teorik temellerini incelemekle ile başlayıp konu ile ilgili ampirik araştırmaların analizi ile devam etmekte ve uygulamaya dönük pratik önerilerle son bulmaktadır.Karar Verme: Özellikle gelecekte okul müdürü olacaklar için, okulda karar alma sürecine öğretmenlerin etkin katılım sürecinde izlenecek stratejiler, basit karar verme modelleri ile karar vermenin kavramsal çerçevesi ve temel ilkeleri bu kitapta yer alan diğer konulardır.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin