Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
EKONOMİK BÜTÜNLEŞMELER VE AVRUPA BİRLİĞİ (TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ) ( EKONOMİK BÜTÜNLEŞMELER VE AVRUPA BİRLİĞİ (TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ) )
Ekonomik Bütünleşmeler ve Avrupa Birliği (Türkiye-AB İlişkileri)
EKONOMİK BÜTÜNLEŞMELER VE AVRUPA BİRLİĞİ (TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ) ( EKONOMİK BÜTÜNLEŞMELER VE AVRUPA BİRLİĞİ (TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 264
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051331560
Basım Yılı
: 2011
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 26,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 20,80 TL
Kazanılan Puan
: 63 AP
Bu kitabı 3,47 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 249 kişi görüntüledi.
Avrupa Ekonomik Topluluğu’na müracaatımızın 52. yıldönümünü yaşadığımız şu günlerde Avrupa Birliği artık bir bakanlık çatısı altında toplanmış bulunmaktadır.

52 yıllık zorlu maratonun sonunda, geldiğimiz noktaya baktığımızda AB’nin oluşturduğu itici gücün önem ve hassasiyeti bir kez daha anlaşılmaktadır. Öyle ki, artık Türkiye Cumhuriyeti, AB üyelik sürecinin sonuna değil, sürecin kendisine odaklanmıştır. Nitekim; üyelik müzakerelerinin başarılı bir biçimde sürdürülmesi, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızı da beraberinde getirecektir.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden, 17. 12. 2004 tarihinde gerçekleşen Brüksel Zirvesi’nde, müzakere tarihi alma başarısını göstermesi ve 03. 10. 2005 tarihinde de üyelik müzakerelerine başlaması, hiç şüphesiz bu sürecin en önemli adımlarıdır. Türkiye 52 yıllık süreçte demokratik anlamda son derece olumlu gelişmeler göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Bunun yanında güçlü bir ekonomik yapıya kavuşan ülkemiz, bugün AB’ye üye olan birçok ülkeyi geride bırakarak dünyanın en büyük ekonomileri sıralamasında 16. sıraya yükselmiştir.

Geride bıraktığımız 52 yıllık süreçte Türkiye ciddi bir pazar çeşitlendirmesi gerçekleştirmiş ve dünyanın dört bir yanına ihracat yapabilen bir ülke konumuna gelmiştir. Bu da Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığının güçlenmesine önemli katkı sağlamıştır. Elbette ki, tüm bu olumlu gelişmeler Türkiye’nin uluslararası arenadaki prestijini de güçlendirmiştir.

Bu çalışma, Türkiye’nin AB ile ekonomik bütünleşme yolunda geldiği noktayı bazı sosyo-ekonomik analizlere de yer vererek açıkça gözler önüne sermektedir. Bu bağlamda eserin, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinde ve meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinde yararlı olacağı kanaatindeyiz.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: