Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ENDOKRİN ORGAN PATOLOJİSİ (  )
Endokrin Organ Patolojisi
ENDOKRİN ORGAN PATOLOJİSİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 26 x 20 cm
Sayfa Sayısı
: 500
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786056513916
Basım Yılı
: Eylül 2016
kargolanamaz.
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 347,22 TL
İndirimli Fiyatı
: 284,72 TL
Kazanılan Puan
: 1069 AP
Bu kitabı 47,45 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 222 kişi görüntüledi.

Endokrin sistem, etkin maddeler salgılayan ve vücudumuzun küçük organ ve yapılarını oluşturan özelleşmiş hücre dizinleridir. İşlevsel açıdan bakıldığında insanlar için yaşamsal özelliklere sahiptirler. Çünkü bu hücre dizinleri, salgıladıkları hormonlar ve etkin maddeler aracılığıyla sadece yaşam için değil, günlük yaşantımızın ahenk içinde devamı için de gereklidir. Belki de fizyolojik etkinliğimizi, ruhsal dünyamızla bütünleştiren köprü olarak da yaşam döngümüzü güncelleştiren ve yenileyen hatta yaşamımızdaki özgünlükleri ve detayları belirlemede etkin bir sistemdir. Bu sistemin hastalıkları, bizi bu derece tanımlayan hormon ve etkin maddelerin azalmasına ve artmasına yol açarak bizim dengemizi sarsan öznel değişikliklerin habercisi olurlar. Bu çalışkan, üretken ve sistematik programlı hücrelerin ve onların oluşturdukları yapıların tanınması, hastalıklarının ve oluşturduğu tümörlerin bilinmesi, patoloji biliminin de özel alanını oluşturmaktadır. Her geçen gün daha sık karşılaştığımız endokrin organ cerrahisi ve tanı biyopsilerinin değerlendirilmesinde kaynak oluşturacak ve bu alanda deneyimlerin paylaşıldığı endokrin sistem patoloji kitaplarına gereksinim artmaktadır.


Bu kitapta, bu alanla uğraşan veya ilgi duyan patologların tanı verme de zorluk hissettikleri anda, kısmen destek alacakları deneyim temelli bir içerik sunmaya çalıştık.


Bu içeriğin oluşturulmasında ve editörlükte birlikte çalıştığım Prof. Dr. Serpil Dizbay Sak yanı sıra yoğun işleri arasında bizi kırmayarak deneyimlerini paylaşan bölüm yazarlarına teşekkürü borç bilirim.


Saygılarımla. .


- Prof. Dr. Cenk Sökmensüer

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: