Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
FAHR-İ KAİNAT EFENDİMİZ 1 (  )
Fahr-i Kainat Efendimiz 1
FAHR-İ KAİNAT EFENDİMİZ 1 (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 390
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789753897891
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 37,10 TL
İndirimli Fiyatı
: 29,68 TL
Kazanılan Puan
: 106 AP
Bu kitabı 4,95 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 88 kişi görüntüledi.

Ragıp Akyavaş ilk tahsilini Şam’da Saint-Vincent-de-Paul Fransız mektebinde yapmış, bilahare İstanbul’da Soğuk çeşme Askeri Rüşdiyesine devam etmiş, pederinin asker olması dolayısıyla tekrar Şam’a dönüp Şam Askeri İdadisine girmiştir. Daha sonra İstanbul’a gelerek Pangaltı Harbiyesinden mezun olmuş ve 1912 senesinde mülazım rütbesiyle ordu saflarına katılmıştır. Balkan, Süveyş Kanalı, Çanakkale ve Romanya cephelerinde beş defa vurularak, kan dökerek düşmanla göğüs göğüse çarpışmıştır.


A. Ragıp Akyavaş Osmanlı Devleti’nin son beş Sadrazamı Müşir İzzet Paşa, Tevfik Paşa, Ferid Paşa. Salih Paşa, Ali Rıza Paşaların yaver olarak maiyetlerinde bulunmuş, Sadarette vazife gördüğü sırada İstanbul Hukuk Fakültesini bitirmiş ve hakimlik mesleğinde yirmi sene hizmet etmiştir. Ayrıca Kara Harp Okulu’nda ceza hukuku ve harp tarihi hocalığı yapmış ve bu arada basına intisap etmiştir. İman, ahlak, dil-düşünce, kültür, edebiyat, sanat, ilim ve tarih cemiyetin yükselme kaynağıdır ve gelecek evvelâ bunlarla inşâ edilir.


Devleti idare edenlerin, hocaların, hakiki aydınların, velhasıl gençliğin mukadderatını ellerinde tutan herkesin bunlar olmadan başlayacak manevi bir çöküntünün ne kadar büyük ve milli şahsiyet kaybının ne kadar tehlikeli olacağını hiç hatırdan çıkarmadan tedbirler almaları, cemiyete bu şuuru kazandırmaları gerekir. Hepimizi yetiştiren bu Devlet’e, bu aziz millete, geçmişimize ve geleceğimize karşı ödememiz gereken borçlarımız var. Bilenlerin bilmeyenlere bildiklerini, hayatta edindikleri tecrübeleri öğretmeleri bir borç ödemedir. Hele yüksek seviyeli sohbetler insanın manevi dünyasına süratle tesir etmesi bakımından okunacak birkaç ciddî kitap kadar faydalı olabilir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: