Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
FİNANSAL MAKRO EKONOMİ ( EKONOMİK DALGALANMALAR VE KRİZLER )
Finansal Makro Ekonomi
FİNANSAL MAKRO EKONOMİ ( EKONOMİK DALGALANMALAR VE KRİZLER )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 674
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789758606290
Basım Yılı
: Eylül 2003
1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 40,50 TL
Kazanılan Puan
: 142 AP
Bu kitabı 6,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 106 kişi görüntüledi.

Son yıllarda bilgi, beşeri sermaye, enformasyon, bilgisayar gibi yeni eko nominin alt yapısını oluşturan unsurlar; bir ekonominin temellerini oluşturan pa ra, döviz, finans, mal ve hizmet emek vb. piyasaların tümünü etkilemektedir. Bu olgunun etkisiyle para finans ve döviz piyasalarının çalışma hızı diğer piyasaların çalışma hızlarının çok ötesine geçmiştir. Nitekim günümüzde ünlü ISLM analiz lerinde ayarlamaların daha çok LM eğrisi boyunca olacağı genel kabul görmeye başlamıştır. Bunda IS ayarlamalarının gecikmeli olmasının etkisi büyüktür.


Bu çerçevede vurgulamak istediğimiz nokta ayarlanma asimetrisinin varlığıdır. Ayarlanma asimetrisi tezini geliştirmeye çabalayan bu çalışma reel analiz lere çok kısa değinecektir. Kuşkusuz reel analizler çok önemlidir ancak ekono minin finans yanı hızla değişmekte ve bu değişim konjonktüre1 dalgalanmaların hem evrelerinde ve hem de ayarlanmalarda asimetriler yaratmaktadır. Kapitalizmin İlk yıllarında yaşanan krizlerle, 20 yy’ın son yıllarında yaşa nan krizler yapı, nitelik, nicelik, etki alanları vb. gibi birçok alanda farklılaşmak tadır. 20. yy’ın son dönemlerinde yaşanan finansal krizler, etki alanları, yayılma ve ayarlanma hızı ile reel krizlerden ayrılırken, politika araçlarının kullanımını ve hedeflerini de farklılaştırmaktadır.


Bunda en büyük etmen finansal krizin yapısı dır. Finansal kriz ekonominin finansal kısmındaki dengeleri bozan ve diğer kı sımları da olumsuz yönde etkileyerek ekonomik performansı düşüren sarsıcı ve geniş boyutlu sorunların adıdır. Finansal krizin bu tanımı bağlamında en önemli nokta krizlerin tanımıdır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: