Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
FİNANSMAN HUKUKU (  )
Finansman Hukuku
FİNANSMAN HUKUKU (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 514
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055980832
Basım Yılı
: Temmuz 2008
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 45,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 38,25 TL
Kazanılan Puan
: 128 AP
Bu kitabı 6,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 71 kişi görüntüledi.

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin temel bilgi gereksinimlerini karşılamaya yönelik bir çalışmadır. Dolayısıyla bir finansman kitabı değildir ve özellikle finansman işlevinin hukuki arka planına ağırlık verilmek hedeflenmiştir.


Konunun genişliği ve bir tek hukuki kaynağa dayanıyor olmaması ve bir çok konunun uygulamada yönetmelik ve tebliğlere bırakılmış olması, ekleri arttırmıştır. Böylelikle hem ilgi duyan öğrencilerin ve hem de uygulamacıların topluca bilgi edinebilmelerine yardımcı olunmaya çalışılmıştır. Olağandır ki, kitabın uygulamacılara daha yararlı olabilmesi, başka çalışmaların yapılmasını zorunlu kılmakta, konuların daha ayrıntılı biçimde incelenmesini gerektirmektedir.


Kitap içeriğinde görüleceği gibi, finansman kavramı para bulma işlevine eşit sayılmış, dolayısıyla özellikle Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanununun bu yöndeki hüküm ve uygulamaları esas alınmıştır. Yoksa; Bankacılık hukuku ve sermaye piyasası hukuku kendi önem ve genişlikleri içinde ayrı bir yer alırlar, ve bu kitabın böyle bir yer tutma iddiası yoktur.


Son dönemlerin en aktüel konularından birisi, Bankacılık sektöründeki olup bitenler olduğu tartışmasızdır. Durum bu olunca, genç hukukçuların neler olduğunu anlamak istemelerini de anlayışla karşılamak gerekir. Bu nedenle, finansman işlevi ile doğrudan ilişkisi olmamasına karşın Bankaların fona alınması ve sorumlulukları genel hatları itibariyle işlenmeye çalışılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin