Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI: GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL KURUMSAL FİNANSMAN İLE BİR ARAYA GELDİĞİ YAPILAR ( GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI: GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL KURUMSAL FİNANSMAN İLE BİR ARAYA GELDİĞİ YAPILAR )
GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI: Gayrimenkul Sektörünün Profesyonel Kurumsal Finansman ile Bir Araya Geldiği Yapılar
GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI: GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL KURUMSAL FİNANSMAN İLE BİR ARAYA GELDİĞİ YAPILAR ( GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI: GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL KURUMSAL FİNANSMAN İLE BİR ARAYA GELDİĞİ YAPILAR )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 94
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786057662330
Basım Yılı
: Kasım 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 18,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,50 TL
Kazanılan Puan
: 41 AP
Bu kitabı 2,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 69 kişi görüntüledi.
Gayrimenkul sektörü, istihdama katkısı, ödemeler dengesi üzerindeki pozitif etkisi ve GSMH’deki payı dikkate alındığında ülkemizin büyümesinde dinamo görevi gören sektörler arasında yer almaktadır. Makroekonomik büyüme ile en çok ilişkili olan sektör gayrimenkul sektörüdür ve bu nedenle sektörde yapılacak iyileştirmeler doğrudan ekonomik büyümeye yansıyacaktır. Örneğin bankacılık sektöründe kullanılan kredilerin son 10 yıllık dağılımına bakıldığında, konut kredilerinin ihtiyaç kredisinden sonra en yüksek payı aldığı görülecektir.
Bununla birlikte sektörün hem girdisinin hem de çıktısının görece daha maliyetli olması sektörde orta gelir tuzağı olarak adlandırılan likidite problemini de beraberinde getirmektedir. Günümüzde sektörde en çok konuşulan konular arasında yer alan arz ve fiyat balonları bu problemin bir sonucudur. Buradan hareketle sektörün arz ve talep dinamiklerinin detaylı bir şekilde analizi çok önemlidir.
Sonuç olarak, ülkemiz için taşıdığı önem ve riskler birlikte ele alındığında gayrimenkul yatırımının diğer finansal enstrümanlarda olduğu gibi profesyonel bir şekilde yapılması gereği karşımıza çıkmaktadır. Gayrimenkullerin bir finansal portföy yönetir gibi yatırımcısına gösterge getiriler kadar kazandıracak şekilde profesyonel yönetilmesi şarttır. Bu da gayrimenkul sektörü ile kurumsal finansman kavramını birlikte ihtiva eden Gayrimenkul Yatırım Fonları (GYF)’nı akla getirmektedir.
GYF, SPK’nın 03. 01. 2014 tarih ve III-52. 3 sayılı Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği ile ülkemiz sermaye piyasasında yerini almış bir kurumdur.
Bu kitapta fon ve yatırım fonu kavramları ışığında GYF’ler açıklanmakta; GYF’lerin hukuki çerçevesi ilgili tebliğ doğrultusunda ayrıntılı olarak incelenmekte ve GYF’lerden beklentiler, GYF vs GYO karşılaştırılması ile GYF’lerin güncel problemler irdelenmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin