Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 2 ( GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 2 (MESLEKLEŞME SÜRECİNDEKİ İLERLEMELER) )
Gelişen Psikolojik Danışma ve Rehberlik Cilt 2
GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 2 ( GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 2 (MESLEKLEŞME SÜRECİNDEKİ İLERLEMELER) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 195 x 275 cm
Sayfa Sayısı
: 308
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053952626
Basım Yılı
: 2009
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 32,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 25,60 TL
Kazanılan Puan
: 78 AP
Bu kitabı 4,27 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 486 kişi görüntüledi.
div align“ justify“ Bu ikinci ciltten önce yayımlanan “ Gelişen Psikolojik Danışma ve Rehberlik: Meslekleşme Sürecindeki İlerlemeler“ isimli kitapta, psikolojik danışma ve rehberlik alanındaki en son gelişmeleri yansıtmak amaçlanmıştı. Bu amaçla Amerika Birleşik Devletleri’ ndeki psikolojik danışman eğitimcileri de bizlere destek oldular. İkinci cilt için de yine alandaki en son gelişmeleri ele alan bölümler hazırlandı, yine Amerikalı psikolojik danışman eğitimcilerinin desteği sağlandı. Böylece, Türkiye’ de eksikliği hissedilen önemli kavramlarla ilgili bir kaynak daha bu alana kazandırılmış oldu. Böylece ülkemizde psikolojik danışma ve rehberlik alanındaki meslekleşme sürecine katkı sağlanacağı umut edilmektedir. Kitaba, Prof. Dr. Muharrem Kepçeoğlu anısına “ Hocamızın Ardından“ adlı yazıyla başlanmış ve kitap üç kısım ve 12 bölümden oluşmuştur. Birinci kısım profesyonel gelişim ve psikolojik danışman eğitimi ile ilgilidir. İlk bölüm psikolojik danışma mesleğinin tarihçesi, eğilimler ve geleceği, ikinci bölüm ruh sağlığı hizmetlerinin kısa bir tarihçesi ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığının ortaya çıkışı, üçüncü bölüm psikolojik danışmada süpervizyon ve dördüncü bölüm kariyer psikolojik danışması süreci ve ilgi envanterlerinin profillerini yorumlama becerileriyle ilgilidir. İkinci kısım çağdaş yaklaşımlar ve kavramlarla ilgilidir. Bu kısımda, beşinci bölüm iyilik hali psikolojik danışmanlığını tanıtan bir bölümdür. Altıncı bölümde feminist terapi ve psikolojik danışma, yedinci bölümde gelişimsel psikolojik danışma ve terapi, sekizinci bölümde de çatışma çözme ve arabuluculuk kavramları ele alınmıştır. Cildin üçüncü kısmı okul psikolojik danışmanlığında uygulama konularıyla ilgilidir. Bu kısımda bulunan dokuzuncu bölüm okulda davranış yönetimi ve bu konuda okul psikolojik danışmanlarının yapabilecekleri çalışmaları tanıtmaktadır. onuncu bölüm okullarda çatışma çözme ve arabuluculuk eğitiminin yeri ve önemini ele almaktadır. on birinci bölüm okullarda konsültasyon hizmetleri, on ikinci ve son bölüm de okullarda akran rehberliği konusunu ele almakta ve iki program örneğini tanıtmaktadır. /div
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin