Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GENEL MUHASEBE - İLKELER VE UYGULAMALAR TEKDÜZEN MUHASEBE SİSTEMİ ( GENEL MUHASEBE - İLKELER VE UYGULAMALAR TEKDÜZEN MUHASEBE SİSTEMİ )
Genel Muhasebe - İlkeler ve Uygulamalar Tekdüzen Muhasebe Sistemi
GENEL MUHASEBE - İLKELER VE UYGULAMALAR TEKDÜZEN MUHASEBE SİSTEMİ ( GENEL MUHASEBE - İLKELER VE UYGULAMALAR TEKDÜZEN MUHASEBE SİSTEMİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 816
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051332284
Basım Yılı
: Nisan 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 149,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 120,69 TL
Kazanılan Puan
: 166 AP
Bu kitabı 20,12 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 725 kişi görüntüledi.
İlk baskı 1972 yılında yapılan kitabın bu 18. baskısında da muhasebe teorisi ve uygulaması arasındaki denge göz önünde tutulmuştur. Bu kitap, muhasebenin temel ilkelerini içerdiğinden, konular incelenirken bu ilkelerin açıklanmasına ve muhasebe mantığının tam olarak algılanmasına önem verilmiştir. Ayrıca kitapta, muhasebe tekniğindeki son bilimsel gelişme ve görüşlere yer verilmiş ve çeşitli konular incelenirken kamuyu aydınlatma ilkesi ile yönetim sistemlerinin muhasebedeki önemi üzerinde durulmuştur. Kitap sade bir dille kaleme alınmış; muhasebenin temel sorunlarının bütünü çok sayıda örnekler yardımı ile açıklanmıştır.Ayrıca muhasebe konuları hem genel olarak hem de ülkemizde 1 Ocak 1994’ ten itibaren uygulamaya konulan Tekdüzen Muhasebe Sistemi’ ne göre ele almıştır. Kitap eğitim öğretim alanındaki ilgililere yararlı olacaktır.İÇİNDEKİLERBİRİNCİ BÖLÜM: GENEL BİLGİLERMUHASEBE İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLERTEMEL MALİ TABLOLARDİĞER MALİ TABLOLARHESAP KAVRAMIHESAP PLÂNI VE KODLAMA SİSTEMLERİİKİNCİ BÖLÜM: KAYIT USULLERİ, DEFTER VE BELGELERMUHASEBEDE KAYIT USULLERİ, DEFTER VE BELGELERMUHASEBEDE KULLANILAN DEFTER VE BELGELERİN TASDİK,SAKLAMA VE KAYIT DÜZENİ İLE İLGİLİ BİLGİLERKAYIT HATALARININ DÜZELTİLMESİÜÇÜNCÜ BÖLÜM: BİLÂNÇO HESAPLARI ÖZELLİKLERİ VE İŞLEYİŞİVARLIK HESAPLARIKAYNAK HESAPLARINAZIM HESAPLARDÖRDÜNCÜ BÖLÜM: MALİYET VE GELİR TABLOSUMALİYET HESAPLARIGELİR TABLOSU HESAPLARI
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin