Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GERÇEK HAYAT (  )
Gerçek Hayat
GERÇEK HAYAT (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052083758
Basım Yılı
: Nisan 2021
1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,70 TL
Kazanılan Puan
: 100 AP
Bu kitabı 4,78 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 2 kişi görüntüledi.

Bismillâhir- Rahmânir– Rahîm(i): Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. (Fatiha 1/1; Neml 27/30) (Ebû Dâvud, Edeb, 18) Bizi hiç yoktan var eden, bize peygamber ve kitap göndererek kendisinden haberdar eden Rahmân ve Rahîm olan Rabbimize sonsuz hamd ve senâ olsun. Allahu Teâlâ’yı en iyi tanıyan ve O’na karşı en fazla takva sahibi olan şanlı resulüne de salat ve selam olsun. (Tirmizî, Deavât 64, 66) MERHABA (Buhârî, Edeb, 98) Allah ve Resulüne itaat yolunda öncelikle kendim istifade etmek için hazırladığım “Ma’rifetullâh Arayışı” ve “Muhabbetullâh Arayışı” kitablarımı “Nevâfil ile Ma’rifetullâh ve Muhabbetullâh Arayışı” ismiyle tek kitap haline getirdim. Kitaba ilave olarak, halis iman olmayınca; değil nafileler, farz ibadet ve ameller bile kabul olunmayacağı için Kur’ân’dan seçtiğim âyetleri 8. Bölüme “Var mı düşünüp, öğüt alan?” kısmına ekledim. Amacım, Rabbimizi daha iyi tanımamız, O’nu gerektiği şekilde -ilimle ve edeple- tazim etmemiz ve bunlarla şeref bulmamız içindir. Kitaptan faydalanıp Rabbimizin rızasını kazanabilmek ümidi ve duasıyla. Âmîn. . . ?Ey insanlar! Allah’a ve Peygamberine inanasınız, ona yardım edesiniz, ona saygı gösteresiniz ve sabah akşam Allah’ı tespih edesiniz. (Fetih 48/9) ?Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının, O’na yaklaşmaya vesile arayın ve O’nun yolunda cihat edin ki, kurtuluşa eresiniz. (Mâide 5/35) ?. . . Siz ne hayır yaparsanız, Allah onu bilir. (Ahiret için) azık toplayın. Kuşkusuz, azığın en hayırlısı takva (Allah’a karşı gelmekten sakınma)dır. Ey akıl sahipleri, bana karşı gelmekten sakının. (Bakara 2/197)

?“Kulumu, Bana yaklaştıran şeyler arasında en çok hoşuma gideni, ona farz kıldığım (aynî veya kifâye) şeyleri eda etmesidir. Kulum, Bana nafile ibadetlerle (NEVÂFİL) durmadan yaklaşır, nihâyet Ben, onu severim. . . . Benden bir şey isterse onu mutlaka veririm. Bana sığınırsa onu korurum. ” (Buhârî, Rikâk, 38)
?“Sözün en güzeli Allah’ın (c. c. ) Kitabı’dır. Rehberliğin en güzeli ise Muhammed’in (s. a. v. ) rehberliğidir. ” (İbn Hanbel, III- 320) elhamdu lillâhi ve selâmun alâ ibâdihillezînastafâ: Hamd -övgü ve teşekkür- Allah’a mahsustur. Selam onun seçtiği kullarına. (Neml 27/59) RABB ile İLETİŞİM
-Rabbini dinlemek istersen: *Kur’ân oku; *Kur’ân dinle. (Yûnus 10/61) (A’râf 7/204) -Rabbine konuşmak istersen: *Namaz kıl. (Buhârî, Salât, 36) *Tespihât yap. (Bakara 2/152) *Kur’ân oku. (İbn Hanbel, 1-351) “Yaratan rabbinin ismi ile oku!” (Alak 96/1) “Oku! Senin rabbin en cömert olandır. ” (Alak 96/3) *Bak, gör ve düşün: “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın!” (Âl-i İmran 3/191) -Rabbinle konuşmak istersen: *Dua et. (Bakara 2/237, 2/181; Mü’min 40/60)
(Müslim, Zikr, 19) -Rabbinle beraber olmak istersen: *O’nu zikret. (Müslim, Zikr, 2)
(İrtibat: 0532 610 11 88)
Başarım ancak Allah’ın yardımı iledir. Abdullah ADEMOĞLU

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin