Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GEREKÇELİ VE AÇIKLAMALI KAMU İHALE HUKUKU ( GEREKÇELİ VE AÇIKLAMALI KAMU İHALE HUKUKU )
Gerekçeli ve Açıklamalı Kamu İhale Hukuku
GEREKÇELİ VE AÇIKLAMALI KAMU İHALE HUKUKU ( GEREKÇELİ VE AÇIKLAMALI KAMU İHALE HUKUKU )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 590
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052492567
Basım Yılı
: Mart 2019
1-7 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 80,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 52,00 TL
Kazanılan Puan
: 228 AP
Bu kitabı 8,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 59 kişi görüntüledi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kamu hizmeti için gereksinim duyduğu mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin ihaleleri 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümlerine göre yapılmaktadır. İstekliler, idarelerin açtığı ihalelere teklif vermek suretiyle katılmaktadır. Üzerinde ihale bırakılan istekli ile idare arasında edimin ifası için imzalanan sözleşmeler 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu hükümlerine göre yürütülmektedir.

Kamu ihaleleri için ihale mevzuatında öngörülen ilkelere uyulması ve etkinliğin sağlanması, ihale sürecinde yer alan kamu görevlilerin ve yüklenicilerin ihale mevzuatını iyi kavramaları ile mümkündür. Kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, süreçleri uzun ve uygulaması fazlasıyla dikkat ve özveri isteyen yasal düzenlemelerdir.

Her iki kanunun metni, genel bir çerçeve çizmekle beraber uygulamayı daha çok uygulama yönetmeliklerine ve tebliğlerle bırakmıştır. Diğer taraftan, ihale kararlarının idari bir işlem olması ve Kuruma itiraz yolu ile idari yargı yolunun açık olması; imzalanan sözleşmelerle taraflardan yüklenicilere işi sözleşmeye uygun ifa etme, idarelere de ifa edilen edimi ihale dokümanına uygun olarak teslim alma yükümlülüğünü getirmektedir. Bütün bunlar uygulayıcıların ve yüklenicilerin karşılaştıkları sorunlarda başvurabilecekleri derli toplu bir kaynak ihtiyacını doğurmaktadır.

Bu çalışmanın amacını; Kanun kapsamındaki idareler ile yüklenicilerin ihale ve edimin ifası süreçlerinde karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm üretmek, bu süreçleri yönetecek insan kaynaklarına rehberlik etmek; bu alanda eğitim alan üniversite öğrencilerine kaynak oluşturmak olarak belirledim. Bu amaç doğrultusunda kitabı gerekçeli, ikincil mevzuatla, kurul ve yargı kararları ile destekleyerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ve 2019 yılı değişikliklerinin getirdiği düzenlemeleri de kapsayacak şekilde açıklamalı, ihale usullerini akış süreçleriyle anlatımlı olarak hazırladım.
Çalışmanın yararlı olmasını dilerim.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin