Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GÜÇLÜ BAŞLA ( İLHAM VEREN MENTORLUK / BAŞARI İÇİN İLK 90 GÜNDE UYGULANMASI GEREKEN STRATEJİLER )
Güçlü Başla
GÜÇLÜ BAŞLA ( İLHAM VEREN MENTORLUK / BAŞARI İÇİN İLK 90 GÜNDE UYGULANMASI GEREKEN STRATEJİLER )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 224
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059692212
Basım Yılı
: Eylül 2016
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 26,25 TL
Kazanılan Puan
: 100 AP
Bu kitabı 4,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 140 kişi görüntüledi.

Güçlü Başla’da, Lois Zachary ve meslektaşı Lory Fischler, zaman içinde gelişen bir mentorluk ilişkisinin içine ve yanına bizi de alan unutulmaz bir hikâyeyi ustalıkla işliyorlar. Kendimizi, bir mentor ve danışanın ilişkilerinin başında yaşadıkları sorunları dinleyip, ilk elden öğrenirken buluyoruz.

Yazarların burada ele aldığı süreç belirli ve tek bir ilişkinin gelişimine odaklanıyor. Ancak, karakterler, sohbetler ve şartlar, daha önce mentorluk ilişkisi içinde olmuş ya da mentorları ve danışanları destekleme görevinde bulunmuş herhangi biri için çok tanıdık gelecektir.

Başarılı mentorluk ilişkileri, ilişkinin dönemsel değerlendirmelerini de içerir. Her birimiz diğerinin neyi daha az ya da neyi daha fazla yapmasını isteriz? İncelediğimiz konuları genişletmek ya da derinleştirmek ister miyiz? Birbirimize karşı nasıl daha dürüst olabiliriz? Danışanın bilgeliği arttıkça ve o, iç ve dış çevresinin daha çok farkına vardıkça, neyin değişmesi gerekir? Bu hikâyede, bu gibi sorular sormanın mentor ve danışanı arasında nasıl karşılıklı saygıyı ve güveni artırdığını ve daha da büyük katkı yapan görüşmeleri tetiklediğini görüyoruz.

Bu gibi hikâyelerin, ders kitaplarının yapamadığı bir şekilde hayal gücümüzü ele geçirme becerisi vardır. Her bir mentorluk ilişkisi bir öğrenme yolculuğudur, “kahramanın yolculuğu” geleneğinde olduğu gibi; bilinmeye doğru bir yolculuk, zorluklarla karşılaşılan ve korkularla yüzleşilen ve zamanla kendini tanıyıp saygı duymayı öğreten.

Güçlü Başla Sola Unitas Academy’nin koçluk ve mentorluk eğitimlerinde öğrencilerine önerdiği kitaplar arasında yer almaktadır.

”Tebrikler, artık bir mentorunuz (ya da danışanınız) var! Peki, şimdi ne olacak? İlişkinizin iyi olmasını ummak yerine, her iki taraf için de bunun tatmin edici bir deneyim olmasını en baştan sağlayabilirsiniz. Yazarlar, bir kısmı hikaye, bir kısmı kılavuz, bir kısmı alıştırma rehberi olan bu kitapta, verimli bir mentor-danışan ortaklığı için başarının anahtarlarına dikkat çekiyorlar. Hayat değiştiren bu ortaklığa açık olanlar, Güçlü Başla’yı kaçırmamalı. ”
Marshall Goldsmith, New York Times’ın Ve Çok Satan “İş Hayatında Zirveye Giden Yol” Adlı Kitabın Yazarı

“Mentorluk deneyiminizi güçlendirmek, şirketinizde bir mentorluk programı yönetmek, diğerleriyle ilişki kurma yeteneğinizi geliştirmek ve içten görüşmeler yapmak istiyorsanız Güçlü Başla tam size göre bir kitap. İster mentor olun ister danışan, daha düşünceli, dikkatli ve gözlemci olmanız ve hayal ettiğiniz profesyonel kişi haline gelebilmeniz yolunda eşine az rastlanır bir yardım sağlıyor. ”
Peg McCue Guillon, Başkan, MetLife Hukuk Hizmetleri Mentorluk Programı

“Güçlü Başla, başarılı bir mentorluk ilişkisinin en önemli unsurlarını içeren merak uyandırıcı bir hikaye. Bu inanılmaz format, mentorluğun araçlarını, çalışma kitabı ve kılavuz okuması pek beklenmeyen insanlar da dahil, birçok kişi için ulaşılır kılacak. Güçlü Başla’yı bütün yönleriyle beğendim ve değerli buldum, kendi programımızda kullanmayı da hevesle bekliyorum. ”
Joanne Goldberg, Medtronic Kadınlar Grubu

“Çarpıcı biçimde merak uyandıran bu kitapta, Zachary ve Fischler mentorluğun en önemli dinamiklerinden biri olan “İlişkinin başında güven nasıl oluşturulur?” sorusuna odaklanıyor. Rafa ve Cynthia’nın hikayesi meydan okuma ve onaylamalarla, anlayışın gelişmesiyle, hırs ve deneyimin birleşimiyle dolu. Dinleme ve soru sormanın iletişimi derinleştirmeye yaradığı yolları gösteren bir görüşmeler serisi aracılığıyla, Güçlü Başla bizi mentorluğun tam kalbine götürüyor. ”
Stephen Brookfield, Profesör, John Ireland, St. Thomas Üniversitesi, Minneapolis-St. Paul

“Olağanüstü! Bir roman gibi okunuyor. Bu kitap bizi mentorluk ilişkisinin derinliklerine götürürken bile iş hayatının gerçekliğiyle tam bir uyum içinde. Mentorluk üzerine okuduğum en güzel kitaplardan biri. Okurken, akıllı ve insancıl bir mentorun genç ve hevesli bir danışanla çalışırken kurduğu ilişkiyi sanatsal bir şekilde saygı ve sevgiye doğru olgunlaştırmasını, güçlü bir mentorluk deneyiminin simgesi haline getirmesini izliyoruz. Zachary ve Fischler bizi hem eğlendiriyor hem de eğitiyor. Mentorların, insanların hayatını nasıl değiştirdiğini öğrenmek isteyen herkes için, pratik bilgi ve gerçek bilgelik dolu bir hazine. ”
Laurent A. Parks Daloz, Whidbey Institute’de Kıdemli Yönetici, “Mentor: Yetişkin Öğrencilerin Yolculuk Rehberi” Kitabının Yazarı

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin