Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GÜVEN VE GÜVENLİĞİN SAĞLANMASINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI (  )
Güven ve Güvenliğin Sağlanmasında Sivil Toplum Kuruluşları
GÜVEN VE GÜVENLİĞİN SAĞLANMASINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 110
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051461816
Basım Yılı
: Temmuz 2013
1-3 iş günü temin
%12 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 22,00 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 3,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 109 kişi görüntüledi.

İnsanlığın en önemli konularından birisi, birbirlerine güven duyup duymamaları konusudur. Toplumun barış, huzur ve güven içinde birlikte yaşamasının temeli güven ve güvenliğinin sağlanmasıdır. Toplumlar için güvenlik, devlet tarafından profesyonel olarak kamu hizmeti kapsamında sunulmaktadır. Ancak küreselleşen dünyada güvenlik anlayışı da değişerek, yönetişim bağlamında sivil topluma ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde güvenliğin sağlanmasında güvenlik güçlerinin yanında sivil toplumla iş birliği gerekmektedir.


Sivil toplum kuruluşları (STK) çok farklı alanlarda örgütlenebilen ve birçok farklı alanda da faaliyet gösteren gönüllülük esasına göre oluşmuş kuruluşlardır. Türklerin tarihi kökenlerinde önemli bir yeri ve örnek uygulamaları olan STK’lar bir anlamda toplumların yumuşak gücünü oluşturur. Devletin zorla yaptırmaya çalıştığı birçok sorumluluğu STK’lar insanların gönüllerine hitap etmek yoluyla kolaylıkla başarabilirler. STK’lar, suç kaynağı sayılabilecek toplumsal sorunların çözümüyle, toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanmasında faaliyetleriyle aktif rol oynayabilirler.


Bu kitapta, güven, güvenlik ve sivil toplum kuruluşlarının kavramsal çerçevesi ile birlikte güvenlikte yeni yaklaşımlar açıklanarak STK’lara duyulan ihtiyaç açıklanmaktadır. Türkiye’de, STK’ların tarihi gelişim süreci ve mevcut profili ortaya konarak güven ve güvenliğin sağlanmasında sivil toplum kuruluşlarının nasıl katkı sağlayabilecekleri tartışılmaktadır. Bu kitap, Polis Akademisi Başkanlığı, Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde, Güvenliğin Sağlanmasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi ve Rolü adlı yüksek lisans tez çalışmasından uyarlanarak hazırlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: