Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
HAYATA BAKAN EDEBİYAT ( ADALET AĞAOĞLU’NUN YAPITLARINA ELEŞTİREL YAKLAŞIMLAR )
Hayata Bakan Edebiyat
HAYATA BAKAN EDEBİYAT ( ADALET AĞAOĞLU’NUN YAPITLARINA ELEŞTİREL YAKLAŞIMLAR )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 172
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789755182001
Basım Yılı
: 2003
kargolanamaz.
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 11,11 TL
İndirimli Fiyatı
: 8,33 TL
Kazanılan Puan
: 32 AP
Bu kitabı 1,39 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 62 kişi görüntüledi.

Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından 15 Mayıs 2002 tarihinde bir ´Adalet Ağaoğlu Sempozyumu´ düzenlendi. Bu sempozyumda Adalet Ağaoğlu´nun eserleri üzerine sekiz tane bildiri sunuldu. Birkaç yıl önce de, 12-13 Aralık 1998´de ABD´de Ohio Eyalet Üniversitesinde Adalet Ağaoglu onuruna ´Çağdaşlık ve Toplumsal Değişim´ başlıklı bir sempozyum düzenlenmiş ve burada da yazar hakkında sekiz bildiri verilmişti. . . Bildiriler Adalet Ağaoğlu´nun çeşitli eserleri hakkındaydı. Roman, anı, hikaye ve tiyatro oyunları ele alınıyordu.


Ohio Eyalet Üniversitesi´nde sunulan bildirilerden ikisi bu kitaptan önce değişik biçimlerde yayımlandı, îkisi ise Türkçe´ye çevrilerek Boğaziçi´ndeki sempozyuma da sunuldu.


Adalet Ağaoğlu´nun eserleri üzerine iki ayrı zamanda sunulan çalışmalardan, yayımlanmamış olanları, sadece yazılar arasında yazım ve noktalama birliği sağlanmaya çalışılarak elinizdeki bu kitapta toplanmıştır. Yayınevimiz önemli bir yazarımızın eserleri hakkındaki bu değerlendirme ve eleştirileri bir araya getirmekle edebiyat dünyamıza hizmet ettiğini düşünmektedir.
1949´da İstanbul´da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü´nü bitirdikten sonra, aynı üniversitenin Sosyoloji Bölümü´nden yüksek lisans derecesi aldı. Doktorasını Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü´nde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü´nde öğretim üyesi. Modern Türk edebiyatı alanında pek çok makalesi çeşitli dergilerde yayımlandı. Kara Kitap Üzerine Yazılar, Çakıcının İlk Kurşunu (Sabahattin Ali), Ahbar-ı Asara Tamim-i Enzar (Ahmet Mithat) gibi kitapları yayına hazırladı.


1970´te İstanbul´da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü´nde tamamladı. 2003 yılında, aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü´nden doktora derecesi aldı. Şu anda Sabancı Üniversitesi Temel Geliştirme Programi´nda öğretim görevlisi. Modern Türk edebiyatı ve tarihi alanlarında çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayımlandı.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin