Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
HİKAYE ANLATIYORUM (  )
Hikaye Anlatıyorum
HİKAYE ANLATIYORUM (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13 cm
Sayfa Sayısı
: 392
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059954600
Basım Yılı
: Kasım 2014
1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 42,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 33,60 TL
Kazanılan Puan
: 120 AP
Bu kitabı 5,60 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 75 kişi görüntüledi.

Her ne kadar “Bana Hikaye Anlatma!. . “ “Bana masal okuma!. . “, “Geç bunları bunlar hikaye bana gerçeği anlat!. . . “ şeklinde hemen her gün sokakta ve işyerimizde hatta ailemizde sıkça duyduğumuz sözlerle itibar erezyonu yaşasada esasında bizim medeniyetimiz bir“kıssa medeniyeti“dir, bir başka ifadeyle “hikaye medeniyeti“. .


“Kimse beni anlamıyor“, “Annem, babam, ailem beni anlamak istemiyor, “ İnsanlar beni dinlemiyor/ anlamıyor“ gibi iletişim sorunları da temel hikaye sorunudur. “Kimse beni anlamıyor“ diyen biri esasında şunu haykırmıyormu: “Kimse benim hikayemi dinlemek istemiyor ya da kimse benim hikayemi bilmiyor. “ Esasında iletişimsizlik denen şey insanların birbirlerinin hikayesini dinlememesi ya da merak etmemesi değilde nedir?. . . İletişim nedir? İnsanların birbirini dinlemesi insanların birbirleriyle karşılıklı etkileşime girmesi. . Demek hi hikaye deyip geçmeyeceğiz. Çünkü hikaye sadece hikaye değil insanın insanla hemhal olması insanın insanı dinlemesidir.


Hikaye neden bu kadar önemli ve etkileyici? Hikaye tecrübe demek hikaye empati demektir. Başka herhangi bir iletişim unsurunun insanın sadece bir duyusunu herakete geçirmesine karşılık hikaye layıkıyla anlatılırsa bütün insani duyuları herakete geçirebilir.


Günümüzde özellikle “anlatı“ kelimesi ile karşılanan ve içinde belirli bir hikayenin anlatıldığı her metin bizce bir hikayedir. Bu bağlamda özellikle günümüzde sinema filmleri, dizi filmler, klipleri tiyatro oyunları gibi anlatılar da hikayeye dahildir. Ayrı ayrı türleri bir tarafa bırakıp bütün bunları“hikaye “ kavramıyla kodlayabiliriz. Mademki hikaye insanlar için önemli insanın vazgeçilmezidir, onu önemli ve vezgeçilmez kılan“şey“lerin ne olduğu sorusu burada karşımıza çıkmaktadır.


Son yıllarda Türk Edebiyatı üzerine yapılan çalışmalarda özellikle filolojik inceleme metodlarına ağırlık verildiği görülmektedir. Bir başka ifadeyle “Modern Eleştiri Kuramları“ ve “Modern Eleştiri Terimleri“ ışığında önemini defaetle vurguladığımız “hikaye“lerin incelenmesi ve yorumlanması günümüz Edebiyat biliminde bir hayli yaygınlık kazanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: