Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
HIRKA KÖYÜ (  )
Hırka Köyü
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 400
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 24,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,00 TL
Kazanılan Puan
: 68 AP
Barkod
: 9786054039418
Basım Yılı
: Temmuz 2010
Ürünün Tanıtımı

Nüfus kayıtlarına göre 05.01.1959 daHırka Köyünde doğmuşum. Babam doğum tarihimin 10.07.1957 olduğunu söylüyor. Çocukluğum köyde geçti. İlkokulu köyde Orta ve Liseyi Merzifon’da bitirdim. Ticaret lisesini bitirdiğim yıl Üniversiteyi kazandım. 01 Ekim 1976 tarihinde İstanbul serüvenim başladı. Okulum akşam eğitimi olduğundan eğitim gündüz işe başladım. İstanbul’da okul süresinde Ağabeyim Fatih’lerle birlikte oturduk. İş ve Okulu aynı anda yürüterek 1981’de Marmara Üniversitesini bitirdim. 1982 de askere gidip askerliğimi kısa dönem olarak Sivas’ta yaptım. 1985 yılında Emine Bütün ile evlendim. Nisan 1988 de kızım Melike Ocak 1996 da oğlum Mert dünyaya geldi. Üniversiteye girdiğim 1976 yılından beri Muhasebe işiyle uğraşıyorum. Okul bittiğinde Muhasebeci belgemi aldım.


1993 yapılan sınav sonunda Mali Müşavir oldum. Yine 2009 yılında da Adalet Bakanlığından “Bilirkişi“ olma hakkını kazandım. Sigorta Müdürlüğünden emekliyim Mali Müşavir olduğum yıldan itibaren kendi büromu açtım. Şu anda Bakırköy’deki ofisimde çalışmaya devam ediyorum. Köye gittikçe sohbetler ettiğim büyüklerimden duyduğum konular hep iğlimi çekmiştir. Bir gün unutulup gideceğini üzülerek gördüm. Bu köy benim de köyüm.


Ben en güzel günlerimi iyileri, kötüleri, sevdalarımı bu köyde yaşadım. İstanbul’da kurduğumuz Dernek vasıtasıyla Hırka Köyü’nü yaşatmayı insanları bir arada tutmayı, danışmayı, yardımlaşmayı öğretmeye devam ediyoruz. Büyük Şehirler insanları yutuyor. Unutulmaya başlanan herşeyimizi bulabildiğim kadar toplamak bir kitap halinde sunmak amacıyla bu işe başladım. Kimseden maddi destek almadım. Tamamen kendi imkanlarımla oluşturduğum elinizdeki bu kitabı okurken dudağınızda hep acıklı bir gülümseme oluşacak. Babam ve annem başta olmak üzere bugüne kadar bana emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki Hırka Köyü var. İyi ki sizler varsınız.

Bu ürünü 130 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: