Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
HIRSIZLIK SUÇLARI ( HIRSIZLIK SUÇLARI )
Hırsızlık Suçları
HIRSIZLIK SUÇLARI ( HIRSIZLIK SUÇLARI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 826
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051463605
Basım Yılı
: Nisan 2014
1-5 iş günü temin
%12 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 65,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 57,20 TL
Kazanılan Puan
: 185 AP
Bu kitabı 9,53 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 186 kişi görüntüledi.

Ülkemizde malvarlığına karşı işlenen suçlar içerisinde en fazla işlenen suç, hiç kuşkusuz hırsızlık suçudur. Bu suç, küçük yerleşim yerlerinden ziyade özellikle Büyükşehirlerde işlenmektedir. Bunun bir sonucu olarak ilk derece mahkemelerinde ve Yargıtay Dairelerinde işyükünün son dönemde aşırı oranda arttığı gözlenmektedir.

Kitapta, öncelikle hırsızlık suçları olmak üzere, bu suçla karıştırılabilen “ kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf, karşılıksız yararlanma, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suçlarının ayrıntılı açıklamaları yapılmış, ayrıca hırsızlık suçunun; güveni kötüye kullanma, yağma, dolandırıcılık ve mala zarar verme suçlarıyla karşılaştırılması yapılmış, yine bu suçların ortak hükümleri olan suçun akrabalar arasında işlenmesi ve etkin pişmanlık“ hükümleri kaleme alınmış, hırsızlık suçlarına ilişkin Yargıtay Ceza Daireleri ve Ceza Genel kurulu kararları, özet halinde kitaba alınmıştır. uygulamada hırsızlık suçlarıyla ilgili ortaya çıkan sorunlar irdelenmiş, yeni yasayla ilgili uygulamalardaki tereddütler giderilmeye çalışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur.

Ayrıca 5. 7. 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6352 sayılı Yasanın 83. maddesiyle hırsızlık suçu dönüştürülen, “ kaçak elektrik, su ve doğalgaz kullanma“ fiilleri ile ilgili detaylı açıklama ve değerlendirmelerde de bulunulmuştur. Eserimizde, uygulayıcıya kolaylık olması açısından, konulara ilişkin teorik bilgiler ile Yargıtay uygulamaları bir arada verilmeye çalışılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin