Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
HUKUKİ AÇIDAN BANKALARIN TEZGAHÜSTÜ PİYASADA TARAF OLDUĞU TÜREV İŞLEMLER ( HUKUKİ AÇIDAN BANKALARIN TEZGAHÜSTÜ PİYASADA TARAF OLDUĞU TÜREV İŞLEMLER )
Hukuki Açıdan Bankaların Tezgahüstü Piyasada Taraf Olduğu Türev İşlemler
HUKUKİ AÇIDAN BANKALARIN TEZGAHÜSTÜ PİYASADA TARAF OLDUĞU TÜREV İŞLEMLER ( HUKUKİ AÇIDAN BANKALARIN TEZGAHÜSTÜ PİYASADA TARAF OLDUĞU TÜREV İŞLEMLER )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 270
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051526133
Basım Yılı
: 2017
1-7 iş günü temin
%14 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 74,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 63,64 TL
Kazanılan Puan
: 211 AP
Bu kitabı 10,61 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 41 kişi görüntüledi.

Türev işlemler günümüzde bankalar ve aracı kurumlar ile gerçek ve tüzel kişiler arasında yapılan bir finansal işlemdir. Türev işlemler teşkilatlanmış piyasada yapılabildiği gibi tezgahüstü piyasada da taraflar arasında yapılabilmektedir. Teşkilatlanmış piyasada yapılan türev işlemlerde tarafların hakları Takasbank gibi kurumlar ile korunurken, tezgahüstü piyasada yapılan işlemlerde borcun ifa edilmemesi riski taraflar üzerinde olur.

Literatürde teşkilatlanmış piyasada yapılan türev işlemlerini inceleyen birden çok eser bulunmakla birlikte tezgahüstü türev işlemlerini bankalar özelinde inceleyen herhangi bir eser bulunmamaktadır. Hem teorisyenlere hem de uygulamacılara faydalı olmak amacı ile hazırlanan bu çalışma içerisinde türev işleminin tarihçesi, tanımı, kapsamı, tarafların hak ve yükümlülükleri bankalar açısından incelenmiştir.

Ayrıca, eserimizde bankaların taraf olduğu tezgahüstü türev işlemlerinden uygulamada doğan hukuki sorunlar incelenmiş ve bunlara çözümler üretilmeye çalışılmıştır. Eserimiz türev işlemlerine ilişkin mevcut literatüre derinlik kazandırmayı hedeflemektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin