Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İKTİSADIN GELECEĞİ İSLAMî BİR BAKIŞ - THE FUTURE OF ECONOMICS: AN ISLAMİC PERSPECTİVE ( İKTİSADIN GELECEĞİ İSLAMî BİR BAKIŞ - THE FUTURE OF ECONOMICS: AN ISLAMİC PERSPECTİVE )
İKTİSADIN GELECEĞİ İslamî Bir Bakış - THE FUTURE OF ECONOMICS: An Islamic Perspective
İKTİSADIN GELECEĞİ İSLAMî BİR BAKIŞ - THE FUTURE OF ECONOMICS: AN ISLAMİC PERSPECTİVE ( İKTİSADIN GELECEĞİ İSLAMî BİR BAKIŞ - THE FUTURE OF ECONOMICS: AN ISLAMİC PERSPECTİVE )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 478
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786058125056
Basım Yılı
: Ocak 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 67,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 50,25 TL
Kazanılan Puan
: 108 AP
Bu kitabı 8,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 663 kişi görüntüledi.
İktisadın Geleceği: İslamî Bir Bakış hem iktisadi hem de ahlâki açıdan ana akım iktisadın bilimsel ve samimi bir eleştirisidir. Chapra, yararının olduğu kadar Batı merkezli kapitalist iktisadın limitlerinin de farkındadır. İktisadi analizin gerçek değerinin ve dünyadaki insanlığın daha iyiye gitmesine katkı yapabileceğinin bilincinde olarak, zayıf taraflarının bu disiplinin gerçek rolünü oynamasına gölge düşürdüğünü belirtmektedir. Nelerin yanlış olduğunu belirterek aynı zamanda doğrusu için çözüm önerileri de sunmaktadır. Çalışma ayrıca iktisadın etkinliğini göz ardı etmeyecek şekilde eşitlik ve adalet meselesine odaklanılmasını sağlayan sistematik bir çaba sarf etmektedir. Eğer iktisat, insanın refahına yönelik bir bilim ise ve sadece “zenginliğin kasvetli bir bilimi“ değilse denge ve etkinliğin ortak hedefleri birlikte ilerlemesi gerekmektedir. Chapra, ahlâki filtrelerin kavramlarını açıklarken ve ana akım iktisadın matrisleri içerisinde adalet boyutunu yeniden oluşturmaya çalışmaktadır.
İslam iktisadını titizlikle iktisadın kendi alanına yerleştiren Chapra, İslam iktisadına ayrı bir tür olarak bakmamaktadır. İktisadi problemleri İslamî bir bakış açısı ile değerlendirmekte bu da iktisadı, İslamî bir toplumsal düzen ve tasavvurla uyumlu hâle getiren yenilikçi bir çabadır. İslam ve iktisat öyle birbirine geçmiştir ki iktisat yeni bir gidişat geliştirmekte ve katedilecek yeni bir dünya keşfetmektedir. Bütün bunlarla birlikte Chapra, iktisadın, adil düzen arayışında insanlık için gerçekten yararlı olması için islamî bir bakış açısı ile ahlâki zenginleşmeye ihtiyacı varken ümmetin de iktisadın tarihini ve kendi noksanlarını farketmesi gerektiğini vurgulamaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin