Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ ATLASI ( İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ ATLASI )
İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ ATLASI ( İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ ATLASI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 27 cm
Sayfa Sayısı
: 114
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786057868282
Basım Yılı
: Eylül 2019
kargolanamaz.
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 39,90 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,91 TL
Kazanılan Puan
: 114 AP
Bu kitabı 6,32 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 135 kişi görüntüledi.

İnsan toplulukları bugünkü hayatlarına; siyasi, idari, askeri, içtimai ve ilmi tecrübeler ile insani değerlerin olgunlaştırdığı bir birikim sonunda eriştiler. Diğer alanların ötesinde, ilmi birikime ve insani değerlere katkısı olanlar, sevinmek ve övünmek hakkına sahiptirler. İnsani değerlere ise ancak insan haklarına ve demokrasiye verilen değer ölçüsünde katkı sağlanabilir. İnsan hakları, insana yaraşır medeni bir yaşamın kapısını aralayan, doğuştan sahip olunan, insanca bir yaşam içindir. Demokrasi, eşitlik gözeten, vatandaşların görüşlerine ve çıkarlarına duyarlı olan, açıklık, hukukun üstünlüğü, liyakat ve uzlaşmayı; keyfiliğe, zulme ve nepotizme tercih eden, insan haklarını güvence altına alan, toplumsal ve siyasal değişikliklere imkân veren bir karar alma mekanizmasıdır’ . İfade özgürlüğü, fikirlere saygı, eşitlik, adalet, hoşgörü, barış, şeffaflık, liyakat ve hesap verebilirlik gibi demokrasi idealinin temelinde yatan olmazsa olmaz prensipler de demokrasinin konuşulmaktan öte yaşandığı iklimlerde hayat bulacaktır. Ancak bu iklimlerin yaşanır hale gelmesi, İnsan Hakları ve Demokrasi eğitiminin kazandırdığı vicdani ve insani bilinçle oluşacaktır.

Türkiye’mizde; Hukuk, SBF, İİBF, İşletme Fakültelerinin eğitiminde İnsan Hakları Hukuku zorunlu ya da seçmeli bir ders olarak sunulmakta, öğrenciler dersin dağınık ve karmaşık bir şekilde aktarılmasından dolayı dersi öğrenmekte zorluk çekmektedir. Hem öğrencilik yıllarımızda hem de kurum sınavlarına hazırlandığımız yıllarda pek çok kitapta dersin büyük bir karmaşayla anlatılması, ilköğretimde ve lise eğitiminde dahi okutulan bu derece önemli bir dersi, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.

İhtiyaç görülen lüzum üzerine bu çerçevede üşenmeden, bildiklerimizi kendimize saklamadan, ihtiyacı olanlara da ulaşsın düşüncesiyle büyük bir heyecanla; içeriğini “Zihin Haritası“ hafıza tekniği ve “Artırılmış Okuma“ tekniği ile destekleyerek hazırladığımız “İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası“ çalışmamız sebep sonuç ilişkisi kurularak İnsan Hakları Hukuku ve Demokrasi mantığının hızlı bir şekilde anlaşılması adına düzenlenmiştir.

Çalışmamızda sırasıyla; İnsan Haklarıyla İlgili Kavramlar ve Tarihsel Süreç, 1982 Anayasasında Yer Alan Temel Hak ve Hürriyetler, İnsan Haklarının Ulusal Düzeyde Korunması, İnsan Haklarının Uluslararası ve Bölgesel Düzeyde Korunması, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarıyla İlgili Kanunlar ve Mevzuat Değişiklikleri olmak üzere altı bölüm yer almaktadır. Ayrıca bölümlerin sonuna toplam 100 pratik çalışma sorusu da eklenmiştir. Kitabımız, 9 Temmuz 2018 tarihinde tamamı yürürlüğe giren Anayasa Değişiklikleri ve son çıkan Cumhurbaşkanı Kararlarıyla birlikte, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarına yansıyan hukuki düzenlemeler dikkate alınarak büyük bir titizlikle yayına hazır hale getirilmiştir. Çalışmanın bir diğer ayırt edici özelliği ise, QR Kod (Quick Response-Hızlı Yanıt) desteğiyle video anlatımları sunarak kendisini güncelleyebilme imkanı sunan ilk ve tek akıllı İnsan Hakları ve Demokrasi kitabı olmasıdır. Bu özellik sayesinde okuyucular, İnsan Hakları ve Demokrasi Atlasının arka kapağında yer alan QR Kodu akıllı telefonlarından okutarak ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek mevzuat değişikliklerinden kısa sürede haberdar olabilecek ve bilgilerini hızlı bir biçimde güncelleme fırsatı yakalayabileceklerdir. Kitabımızı fazla zaman kaybetmeden dikkatle okumanızı, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları Hukukunun öğrenilmesi adına başa çıkılmaz olarak gördüğünüz önyargılarınızdan kurtulmanızı, başarılı olmak için hayat enerjinizi kaybetmeden harekete geçmenizi, tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayarak dimdik durmanızı, cesaret ve coşkuyla, geleceğinizi kendi kararlarınızla ve inandığınız doğrulardan sapmadan şekillendirmenizi öneririz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin